Wymówka – „Nie mam czasu”!

Dzisiaj zastanowimy się nad wymówką „nie mam czasu”. Jak, że ta wymówka jest popularna wśród wszystkich ludzi na ziemi. Ile razy używasz tego zdania w ciągu Twojego dnia? A ile razy na tydzień? A ile na miesiąc? Ile razy w miesiącu „nie masz czasu” zrobić jednej rzeczy lub drugiej?

1. Spójrz prawdzie w oczy!

question-423604_640

Nie mam czasu… Powiem Ci coś, wymówka ta zastępuje po prostu inne zdanie, które jest mniej przyjemne, jeśli wypowiedziałbyś je do drugiej osoby. Brzmi to mniej więcej tak: nie jest to dla mnie ważne, więc tego nie zrobię. Prawda, że trochę zbyt bezpośrednio? Więc jak mógłbyś tak komuś powiedzieć, jeszcze by się obraził. A sobie to już w ogóle, przecież trening, cel do którego dążysz jest dla Ciebie ważny, jak możesz powiedzieć sobie, że jest inaczej? Lepiej się okłamać i stwierdzić… „nie mam czasu”. Wtedy nie czujesz wyrzutów sumienia, przecież „nie miałeś czasu”. Tylko, że teraz rzucam Ci wyzwanie, zawsze jak powiesz komuś, że nie masz czasu zastanów się nad tym czy lepiej nie wypadałoby powiedzieć mu prawdy. Jeśli zdecydujesz się oszukiwać, nie ma to najmniejszego problemu, przecież ludzie Ci uwierzą. Gorzej z Tobą, samemu się okłamywać to bardzo niebezpieczna gra, w której nierzadko przegrywasz i to z kretesem, zostając z osoba, której nie kochasz, z pracą, której nienawidzisz, ze znajomymi, których nie lubisz i wreszcie z życiem, którego nie cierpisz. To co chcę Ci tutaj przekazać to, to że jeśli coś dla Ciebie jest ważne w życiu to zawsze znajdziesz na to czas. Choć by miało to być o godzinie drugiej czy trzeciej w nocy.

2.Pomyśl nad tym!

note-34670_640

Twierdzisz, że naprawdę nie masz czasu? To obudź się godzinę wcześniej, niż normalnie. Ile czasu spędzasz na totalnie niepotrzebne rzeczy w życiu? Przestań oglądać wiadomości o 19, mało tego wyrzuć w cholerę telewizor, przestań przeglądać w kółko facebooka, na którym nic ciekawego się nie dzieje, skończ z rzeczami które zabierają Ci czas w Twoim życiu, przestań grać w gry! Ja Ci niczego nie nakazuje, po prostu spróbuj, a zobaczysz jak Twoje życie się zmieni jak bardzo polepszy się jego jakość. Możesz zapytać: jak mam przestać oglądać telewizję, przecież nie będę wiedział co się dzieje na świecie?!
Widzisz ja nie oglądam telewizji już od dobrych 4 lat i wiesz co? Nic nie straciłem bo w telewizji nie ma nic interesującego i przydatnego, jest tam stek bzdur i kłamstw po to, aby jeszcze bardziej Tobą manipulować. A o naprawdę wielkich i ciekawych wydarzeniach dowiesz się od znajomych i kolegów z pracy, gwarantuję. Jeśli uważasz, że trudno Ci w życiu poukładać Twój czas to zapraszam Cię do śledzenia naszych materiałów i szkoleń na naszej stronie, będzie o tym cała masa przydatnej wiedzy.

Autor: Łukasz Kafel
Źródło: Na podstawie fragmentu książki - "Księga Zwycięzcy"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.