Ty wybierasz świat, w którym żyjesz!

Często zdarza Ci się tak, że ludzie Cię nie rozumieją? Spierasz się z innymi i próbujesz im wytłumaczyć swoje postrzeganie świata i rzeczy w nim zachodzących, podczas gdy oni uporczywie obstają przy swoim? Podejmujesz rozwój siebie, zdobywasz wiedzę od wspaniałych ludzi, którzy osiągają sukces i wiodą wspaniałe życie, a ktoś ma czelność Cię dołować i wyśmiewać Twoje powielane idee? Jeśli spotykasz się z  taką sytuacją ten artykuł jest dla Ciebie.

1.Możesz żyć  w swoim świecie

bridge-192986_1280

Dokładnie tak, to jak postrzegasz świat, ludzi oraz naturę tworzy Twoje życie na tym świecie. Twój świat, a raczej postrzeganie życia zostało u Ciebie wykształcone poprzez decyzje, doświadczenia jak i ludzi, którzy pojawiali się i są obecni w Twoim życiu. Wszelkie Twoje przekonania oparte są o styczność z rzeczami, z którymi miałeś możliwość się zmierzyć. Mało tego Twój mózg nie lubi się mylić lub ściślej nie znać odpowiedzi na jakieś pytanie, które mu zadasz, dlatego masz też wykształcone przekonania oparte na teorii nigdy wcześniej nie doświadczając tych rzeczy. Twoje wartości wykształcane są poprzez doświadczenia jak i pragnienia zaistniałe w młodości. Wreszcie zasady, którymi się kierujesz w życiu tworzysz obecnie i jesteś w ciągłej walce, aby ich nie łamać.  Wiedza, którą zdobywasz z książek i szkoleń, ogólnie pojęty rozwój osobisty i doświadczenia życiowe ludzi, których podziwiasz pozwalają Ci stworzyć siebie. Tworząc siebie, tworzysz zarazem świat, który Cię otacza naokoło.  Tworzysz świadomie swoje nawyki, zamieniając złe na dobre. Robisz plan na życie, zamieniasz marzenia w cele i prężnie do nich dążysz każdego dnia. Każdego dnia ulepszasz swoje życie, a zarazem swój świat, gdyż wszyscy naokoło doświadczają rzeczy wspaniałych i biorą w nich udział.

2. Możesz żyć w świecie innych ludzi

people-1031169_1280

Może się tak zdarzyć, że żyjesz w świecie innych ludzi. W świecie  przekonań swoich rodziców, dziadków, gdzie ich zdanie zawsze jest na pierwszym miejscu, gdzie daleko sięgające idee przekraczające ich własne dokonania są dla Ciebie niemożliwe… Możesz żyć w świecie polityków, wierząc że zmienią Twoje życie jeśli na nich zagłosujesz. Łudzony ślepą wiarą bez nauki o tym jak działa ekonomia stając się coraz biedniejszym i bez perspektyw. Możesz brać udział w egzystencji ludzi zawierzających marketingowcom, bez wymyślnych wartości ślepo podążając za “modą życia” danego okresu istnienia naszej planety. Przykładem niech będzie opalenizna, która w czasach średniowiecza była oznaką plebsu. Ludzie opaleni byli brani za śmierdzących chłopów pracujących na roli. Dzisiaj jest zupełnie inaczej, a opalenizna jest czymś atrakcyjnym. Jak będzie za 100 lat? Nie wiem, ale nie żyję w świecie fałszywych przekonań fundowanym przez ludzi, którzy chcą tylko na mnie zarobić, więc mi to wisi. Jak to wreszcie jest, czy Ty również bierzesz udział w tak skomplikowanym życiu i go nie rozumiesz? Czy tworzysz sytuację bardziej złożoną, niż jest ona w rzeczywistości? Jeśli tak to znak, że żyjesz w świecie innych ludzi…

3. Jeśli nie stworzysz własnego świata będziesz w czyimś

1449775741036~2

Tak już się złożyło, że każdy z nas żyje. Nie czytałbyś teraz tego artykułu gdyby było inaczej. Tylko nie każdy jest świadom tego w jakim świecie żyje. Żyjesz w świecie swoich marzeń czy realizujesz marzenia innych? Tak się też składa, że stworzyłem Ciebie w moim świecie. Jesteś tutaj. Pomagasz mi spełniać moje marzenie. Zauważ, że nie tworząc własnego świata, będziesz żył w czyimś! Bardzo się cieszę, że tu jesteś ponieważ dzięki temu obudzisz się wreszcie z tego matrixa, dlatego też to piszę. Wielu ludzi żyje w świecie swojego pracodawcy, ulubionego idola, żyje w świecie innych ludzi! Musisz odkopać swoje marzenia i do nich dążyć, musisz cały czas się szkolić i zdobywać wiedzę od osób, które przekażą Ci niesamowite rozwiązania dzięki, którym stworzysz swoje wymarzone własne życie! Będzie to wymagać od Ciebie poświęcenia, zderzenia się z destruktywną przeciętnością innych i krytyką z ich strony, próbą obalenia Twoich idei. Masz mieć świat, który będzie Twój i w którym będziesz szczęśliwy. W którym pojawią się odpowiedni ludzie, sytuacje i możliwości. Gdzie pozbędziesz się ograniczeń  i toksycznych osób, a przede wszystkim przestaniesz się przejmować opinią przeciętnych nieudaczników!

4. Nie przejmuj się tym, że przeciętni Cię nie rozumieją i się z Tobą nie zgadzają

PicsArt_10-21-06.20.11

Żyj w swoim świecie

Jeśli postanowisz żyć według własnych zasad i po swojemu, będziesz żył w swoim świecie. Nie chodzi tu o zamknięcie się w sobie, wręcz przeciwnie o postrzeganie świata w taki sposób, aby móc osiągać zamierzone cele i pozbyć się ograniczeń. Bardzo ważne, aby te zasady stworzyć w oparciu o bogatą i sprawdzoną wiedzę, wtedy masz pewność, że to co zakładasz z pewnością się ziści w Twoim życiu. Jeśli tak  postanowisz, świat da Ci wszystko czego zapragniesz, a Ci przeciętni będą dalej się zastanawiać czemu jesteś takim szczęściarzem, podczas gdy sami żyją w światach innych ludzi. Tylko dlatego, że nie mieli odwagi stworzyć własnego…

Autor: Łukasz Kafel

Chcesz poznać sposób w jaki możesz stworzyć swój świat marzeń i w nim żyć? KLIKNIJ i zacznij go tworzyć!!!

Ten post ma 1 komentarz

  1. Tak mam własny świat, lecz nie całkiem żyję w nim. Jeszcze próbuję unowocześnic i wprowadzić więcej osób. Zdarza mi się że osoba zasponsorowana tj zmotywowana okazuje się słabą.I w rezultacie oskarża mnie o swoje nieudacznictwo. Trochę cierpię z tego powodu ale mam siłę by zostawić takie osoby samym sobie. Zbyt dużo czasu poswiecilam dla ludzi słabych i nie dowiarkow. Najwięcej do tworzenia siebie dało mi czytanie książek OSHO. Jego książki są niesamowite. Ale najpierw proponuję książki OGA MANDINO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.