To gdzie jestem zawdzięczam podróżom

Co sprawia, że bycie obieżyświatem daje mi niezapomniane wspomnienia? Spójrz na zdjęcie wyżej, z tym spotkałem się podczas przemierzania wąskich uliczek przepięknej Lizbony… Oprócz wspomnień, pięknych chwil dochodzę do wniosku, że zdobywam dużo więcej dzięki podróżowaniu. Okazuje się, że powiedzenie „Podróże kształcą” ma również drugie dno. O jakich rzeczach mówię?

1. Kluczowe decyzje

1450729027576~2

Jest to niesamowite kiedy wyjeżdżam w podróż, dzieje się rzecz niesamowita, spełniam marzenia, poznaję odległe miejsca, zauważam różnice pomiędzy światem moim i innych ludzi, żyjących tysiące kilometrów ode mnie. Podróż daje mi pasję do dzielenia się z innymi, wspaniałymi pozytywnymi emocjami. Sama droga jest już szczęściem, osiągnięcie celu chwilą ekscytacji, wspomnienie spełnieniem. Ale dopiero to co dzieje się po podróży ma ogromny wpływ na moje życie. Człowiek wracający z podróży nigdy już nie jest taki sam. Sama droga powrotna nasuwa setki pomysłów, rozwiązań. To właśnie wracając podejmuję najważniejsze decyzje w moim życiu.

2. Odwaga

1452961324000

Podróże uczą mnie odwagi, dążenia do wyznaczonego celu i przeciwstawiania się przeciwnościom losu. Moim zdaniem każdy powinien wyjechać przynajmniej raz. I nie mówię tu o turystycznym wyjeździe do hotelu, to żadna podróż… Zorganizowanie podróży samodzielnie i wejście w środowisko do którego jedziesz w 100 procentach. Tego potrzebuje każdy, sprawdzenia swoich limitów i uświadomienia sobie, że nie ma rzeczy niemożliwych, a wyjście jest zawsze, nawet z najgłębszego dołka. Nie doświadczysz tego jedynie czytając, bądź słuchając opowieści innych.

3. Znajomości

1450380455547~2

To co najbardziej kocham w podróżowaniu to stan niepewności. Wyjeżdżając na własną rękę nie masz zagwarantowanego bezpieczeństwa, ale daje Ci to coś znacznie bardziej wartościowego – Wolność. Jest plan, wiesz co zamierzasz zrobić i zobaczyć, ale nigdy nie wiesz jakich ludzi poznasz, gdzie dokładnie wylądujesz i jakie rzeczy będziesz robił. To jest właśnie wolność, którą uwielbiam w podróżowaniu. Poznane osoby podczas moich podróży, wniosły do mojego życia niesamowitą wartość. Z wieloma osobami do dzisiaj utrzymuję kontakt, są rozproszeni po całym świecie. Nigdy nie wiesz kogo poznasz w podróży, jakie przyjaźnie nawiążesz, bądź kontakty biznesowe zdobędziesz.

4. Doświadczenie

1447352916448~2

Każda sytuacja Cię buduje. Podczas podróży jesteś zdany tylko na siebie i Twoich kompanów. Dość powiedzieć, że doświadczenie zdobywane w tych sytuacjach, procentuje przez resztę Twojego życia. Jest wiele rzeczy, na które nie odważyłbym się dzisiaj, gdybym wcześniej nie zdobył podobnego doświadczenia podczas moich podróży. Im więcej rzeczy próbujesz tym finalnie więcej ich osiągniesz, nie marnuj swojego potencjału, bo najważniejszą rzeczą jest zamieniać go na bezcenne doświadczenie, którego nie można kupić.

5. Spełnienie

PicsArt_10-21-06.20.11

„Droga jest szczęściem, cel –marzeniem, wspomnienie – spełnieniem”

Dlatego czuję się Panem swojego życia, właśnie przez to budzę się każdego dnai z niesamowita pasją i zaangażowaniem do dążenia ku moim celom. Nieprzerwanie wierzę w to że mogę osiągnąć cokolwiek sobie wyobrażę. Wszystko to ponieważ spełniłem w swoim życiu już wiele marzeń, które były wielkie, ogromne! Kiedy zaczniesz nie będziesz mógł się zatrzymać. W tym momencie nie obchodzi Cię opinia innych, poklask, po prostu zdobywasz szacunek, nie od wszystkich ale od odpowiednich osób i to wystarcza.

Autor: Łukasz Kafel

Chcesz zacząć podróżować? Interesuje Cię świat? KLIKNIJ TUTAJ!!!

Ten post komentowano 4 razy

  1. Podróże kształcą prawda, ale przeżyć w nieznanym miejscu i bez znajomości języka to dopiero jest wyzwanie.

    1. Jest to wyzwanie, dlatego zawsze kiedy wyjeżdżasz do danego kraju musisz przyswoić podstawowe słowa i zwroty. Resztę na dobrą sprawę załatwia mowa ciała, jeśli nie planujesz długiego pobytu i nie wiążesz z danym krajem przyszłości w zupełności to wystarcza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.