Szczęście, a zdrowie? Czy to idzie w parze?

Jednym z najważniejszych czynników do zachowania zdrowia to szczęście. Jest niemalże jak katalizator, bez którego nie masz szans utrzymać wspaniałego zdrowia i długiej młodości. Bycie szczęśliwym…

1. Jesteś szczęściarzem!

lotb

Jest to dość ciekawy, rozległy i zarazem bardzo prosty temat. Ludzie na całym świecie poszukują szczęścia. Każdy pytany o szczęście, odpowiada że jest to najważniejsza rzecz jaką pragnie mieć w życiu, ale samo słowo szczęście to trochę za mało.  Nasz mózg nie zna słowa, które nie określa dokładnie rzeczy, która jest mierzalna. Samo słowo szczęście jest niemierzalne więc trzeba je odpowiednio nazwać. Chodzi tu o to, abyś poznał co jest Twoim szczęściem, a jeśli pracujesz ze mną poprzez tę stronę internetową zapewniam Cię ,że odnajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania.  Natomiast w tym artykule skupimy się bardziej na umiejętności szczęśliwego życia. Różnica pomiędzy szczęściem, a byciem szczęśliwym jest bardzo niewielka, jedyną różnicą jest to, że szczęście możemy osiągnąć, a być szczęśliwymi możemy w każdej sekundzie naszego życia. Aby wytłumaczyć Ci to dogłębnie pokażę Ci, że i Ty jesteś niesamowitym szczęściarzem i nawet jeśli myślisz, że tak nie jest to uwierz mi dostrzeżesz to. Jednak na początek chcę Ci zobrazować w jaki sposób żyje większość ludzi i jak wygląda to ich szczęście i bycie szczęśliwym.

2. Sztuka doceniania

sky-114446_640

Po pierwsze swoje szczęście ludzie uzależniają od rzeczy, na które nie mają wpływu, na przykład: „Będę szczęśliwy jeśli ona mnie pokocha”, „Będę szczęśliwy jeśli dostanę tę pracę”, itd.
Oczywiście jest to błąd,  gdyż na rzeczy zewnętrzne nie mamy wpływu i uzależniając swoje szczęście od otrzymania czegoś jest wielkim błędem bo co jeśli tego nie dostaniesz? Załamiesz się? Stwierdzisz, że szczęście nie jest Ci pisane? Większość ludzi właśnie tak robi…
Po drugie ludzie nie doceniają tego co posiadają. Biegną za dobrami materialnymi, stopniami naukowymi i rzeczami, które są dla nich ważne. Oczywiście tak powinno być, gdyż należy biec za swoimi marzeniami, ale pomijanie rzeczy, które posiadamy jest wielkim błędem. Ten błąd bardzo dużo kosztuje, gdyż jak się okazuje człowiek nigdy nie będzie szczęśliwy kiedyś, jeśli nie doceni tego co ma dzisiaj. Bo co będzie gdy już zdobędzie ten dom z basenem, o którym tak marzył? Co się stanie jeśli wreszcie będzie magistrem, doktorem czy inżynierem? On wcale nie będzie szczęśliwy, gdyż nie będzie potrafił tego docenić. Wydaje Ci się to bardzo dziwne? Jak można nie docenić czegoś do czego się bardzo dąży? Docenianie to umiejętność, której trzeba się nauczyć. Myślisz, że dzieci miliarderów doceniają 10 milionów tak samo jak Ty? Oczywiście zakładając, że nie jesteś synem miliardera, myślę że 10 milionów byś potrafił bardziej docenić, niż dzieciak, który ma jacht za 15 milionów. Oczywiście w większości przypadków miliarderzy i milionerzy, którzy doszli do wszystkiego sami, a większość tak zrobiła, uczy właśnie swoje dzieci doceniania z prostego względu. Jest to umiejętność, której trzeba się nauczyć!

A więc wynosząc wnioski z tego co przed chwilą się dowiedziałeś bycie szczęśliwym nie jest wcale takie trudne jak mogłoby się wydawać. Wręcz przeciwnie jeśli raz spróbujesz i będziesz starał się na co dzień cieszyć  życiem wpadniesz w wir wspaniałego, pogodnego życia, gdzie trawa jest bardziej zielona, niebo bardziej błękitne, niż kiedykolwiek wcześniej mogłeś dostrzec, deszcz bardziej przyjemny i słońce, które grzeje jakby mocniej.
Aby tak się stało musisz definitywnie odciąć się od myśli i przekonań, że Twoje szczęście jest uzależnione od innych lub od czynników zewnętrznych. Tylko Ty i wyłącznie Ty możesz stać się szczęśliwym człowiekiem, nikt Ci w tym nie pomoże. Możesz zadać mi teraz pytanie lub stwierdzić: „Przecież rodzina jest największym szczęściem i to ona da mi szczęście!”
Masz całkowitą rację, ale pomyśl sam ile znasz rodzin, w których ludzie wcale nie są zbyt szczęśliwi? Jeśli nie potrafisz docenić rodziny, którą posiadasz, nic Ci po niej, dalej będziesz narzekał i będziesz nieszczęśliwy.
Zapamiętaj to na całe życie:

Twoje szczęście jest uzależnione tylko i wyłącznie od Ciebie. Bycie szczęśliwym to umiejętność, nie dar.

Autor: Łukasz Kafel
Źródło: Na podstawie książki - Księga Zwycięzcy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.