Strach przed podróżowaniem, jak go pokonać?

Myślisz, że tylko Ty się boisz? Każdy się boi, zdradzę Ci, że nawet ja się boję… Nie ma ludzi, którzy się nie boją.

„Odwaga to nie brak strachu, ale działanie mimo strachu”

Po tym poznaje się człowieka odważnego, że przezwycięża swoje słabości, w tym przypadku jest to strach. Nie jest łatwo przezwyciężać swój strach, ale im częściej to robisz tym łatwiej stać Ci się tą osobą o której marzysz, aby się nią stać.

1. Poznaj swój strach

board-776688_640

Ludzie boją się z jednego względu, ponieważ maja bardzo dużo ograniczeń w głowie, następnie mają błędne przekonania, kolejnym czynnikiem są opinie innych ludzi, manipulacja ze strony mediów. Jest tych rzeczy tak wiele, że naprawdę czasami zastanawiam się czy świat już jest tak nasiąknięty tym pesymizmem, że zaraz rasa ludzka przestanie się w ogóle rozwijać…
Ludzie boją się tego co nieznane. Zatem najważniejszym czynnikiem do pokonania strachu jest poznanie tego czego się boimy. Poznanie tego przed czym odczuwamy strach. To bardzo proste.

Jeśli kiedykolwiek myślałeś o tym, żeby pokonać strach, przed czymś co chciałeś bardzo zrobić w swoim życiu to trafiłeś na naprawdę idealną wiedzę:

Po pierwsze musisz jak najwięcej zebrać informacji o tym czego się boisz, niech za przykład posłuży sytuacja, w której chcesz jechać na stopa do Włoch. Pierwszym czynnikiem w drodze do pokonania tego strachu będzie zbieranie informacji na temat autostopu, później informacje na temat stopowania stricte po Włoszech.

2. Zacznij wizualizować – Wyobraź to sobie

hitchhiker-706505_640

Po drugie zacznij wizualizować swoją podróż autostopem do Włoch. Najpierw w swojej głowie, pomyśl jak wspaniale będzie, co zobaczysz, kogo poznasz itd… Później zacznij wizualizować w świecie zewnętrznym, czyli oglądaj filmiki na youtube, zacznij mówić o tym swoim przyjaciołom , rodzinie, znajomym , nich każdy się o tym dowie! Pamiętaj nakładasz wtedy na siebie zewnętrzna presję, która pomoże Ci zrealizować cel!

3. Stwórz plan!

write-593333_640

Po trzecie zrób plan jak to osiągniesz, zaplanuj wyjazd, szczegóły i jeszcze raz szczegóły, na łamach successlife przekażę Ci jak zaplanować podróż!
Następnie zacznij realizować plan, a strach zniknie wraz z pierwszym krokiem jaki postawisz, to takie proste, i nie zalicza się tylko do jazdy autostopem do Włoch, ale do każdej sytuacji w życiu, masz tutaj pewny przepis na pozbycie się strachu, pamiętaj o pierwszym kroku!

Jak pokonać strach w stosunku do sytuacji, której się boimy?

– Zbierz informacje o tym czego się boisz
– Zacznij wizualizację podczas której przeżywasz sytuację, której się boisz
– Stwórz plan jak osiągniesz cel, którego się boisz
– Zacznij realizować plan, zrób pierwszy krok!

Autor: Łukasz Kafel
Źródło: Na podstawie fragmentu książki: "W poszukiwaniu szczęścia"

Ten post komentowano 2 razy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.