Relacja z Konferencji – “Czy można być Bogatym i Szczęśliwym?”

Wczoraj dnia 20 lutego 2016 roku odbyła się niesamowita konferencja “Czy można być Bogatym i Szczęśliwym?”. Będąc na konferencji miałem zaszczyt posłuchać niesamowitych ludzi, poznać ich sposób myślenia oraz nawiązać wiele znajomości i  kontaktów biznesowych. W tym artykule podzielę się z Tobą najważniejszymi przemyśleniami. Kto był obecny na konferencji oraz dołączył bezpośrednio dzięki rabatowi SuccessLife, z pewnością nie żałuje swojego wyboru.

1. Zaczął Owen O’Malley

owen

Po rejestracji uczestników i oficjalnym, ciepłym przywitaniu przez prowadzącego jako pierwszy na scenie pojawił się Owen O’Malley. Miałem przyjemność poznać go osobiście podczas przerwy networkingowej. Owen jest multimilionerem, CEO-(dyrektorem generalnym) oraz założycielem firmy TICN – (sieć klubów inwestycyjnych). Jego wystąpienie wprowadziło wiele motywacji do dążenia do swoich celów i podkreślał on jak ważną rolą jest rozwój osobisty i coaching, kiedy dąży się do celów finansowych. Kiedy zarabiasz dużo pieniędzy pojawiają się dla Ciebie niesamowite możliwości i aby cieszyć się tym stanem powinieneś robić coś dla innych. Ulepszać ich życie oraz czerpać satysfakcję z tego, że robisz coś dobrego dla drugiego człowieka. Jeśli zaczynasz pracę nad swoim biznesem to zastanów się jak możesz pomóc jak największej liczbie osób, wtedy będziesz człowiekiem nie tylko bogatym, ale również szczęśliwym.

Szczęście, zdrowie, pieniądz w takiej kolejności powinno to wyglądać

2. Historia Dariusza Kowalskiego

darek

Kolejnym prelegentem, który zagościł na scenie był Dariusz Kowalski, który podzielił się swoją historią rozwoju i budowania bogactwa. Dariusz jest  trenerem NLP, coachem, mówcą motywacyjnym. Ekspert w obszarze NLP i motywacji. W swoim wystąpieniu skupił się na pogoni za pieniądzem i momencie zwrotnym w jego życiu. Zabrał wszystkich uczestników w niesamowitą podróż, w świat wyobraźni poprzez specjalnie przygotowane ćwiczenie. Podkreślił rolę rodziny w pogoni za bogactwem. Kiedy zarabiasz już na prawdę sporo, nic się nie zmienia tylko cyferki na Twoim koncie, a Twój drogocenny, najcenniejszy czas przemija i ucieka. Puentą wystąpienia było zakończenie pięknej historii, tym, że: warto zarabiać duże pieniądze, ale jeszcze bardziej być z rodziną, którą kochasz. Nie warto zarabiać niewyobrażalnych kwot bo możesz się niewyobrażalnie zawieść na życiu jakie prowadzisz.

Rodzina i czas spędzany z nią jest dużo bardziej wartościowy, niż cyferki na koncie

3. Bombowy ksiądz – czyli Wojciech Węgrzyniak

ks

Moim skromnym zdaniem najlepszy występ zanotował Dr Wojciech Węgrzyniak skupiając się na temacie interpretacji biblii względem dlaczego Pan Bóg kocha bogatych. Wojciech jest księdzem, doktorem biblistyki i archeologii, adiunktem na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Studiował w wielu krajach ucząc się wielu języków. Swoim wystąpieniem poruszył  już cała salę na samym początku. Najważniejszym przesłaniem jakim obdarzył publiczność to kilkanaście przykładów na to że Bóg chce, żebyśmy się bogacili i zarabiali pieniądze.Błogosławi tym, którzy się rozwijają i pragną spełniać swoje cele.  Niech za przykład posłuży choćby przypowieść o talentach. Talent to przecież pieniądz, a jak wiemy z mądrej księgi ten kto rozmnożył talenty został pochwalony, natomiast ten kto przetracił, został ukarany przez Boga. Puentą wystąpienia tego wspaniałego mówcy było stwierdzenie, które ze mną pozostanie do końca życia:

Gdyby ubóstwo było ideałem, bez sensu byłoby pomagać ubogim, wszak osiągnęli już ideał

Wystąpienie księdza Węgrzyniaka tak bardzo poruszyło wszystkich na sali, że podczas obiadu przy stołach miała miejsce zacięta dyskusja na ten temat. Dzięki temu można było nie tyle powymieniać swoje zdanie na ten temat, ale również nawiązać wiele znajomości.

4. Gość honorowy – Roman Kluska

roman

Jako gość honorowy wystąpił sam Roman Kluska, który podzielił się z nami swoją droga do szczęścia i sukcesu. Roman to wybitny przedsiębiorca, założyciel firmy komputerowej Optimus. Firmy, która swego czasu podbijała świat w produkcji komputerów, a współpracowała z najlepszymi, min. z Microsoft. Jak się okazało droga Pana Kluski nie była usłana różami, a sytuacje i przygody, które opowiadał pozwoliły wynieść następujące wnioski. Jeśli chcesz odnieść sukces w skali światowej i stać się jednym z najlepszych, być w elicie, musisz postępować według pewnych zasad. Zespół w biznesie to Ty i Twoi ludzie, razem pracujemy i razem zarabiamy, na takich samych zasadach. Najważniejszym aktywem każdej firmy jest pracownik. Zawsze staraj się doprowadzać do sytuacji, w której wygrywasz Ty i Twój partner, tylko w ten sposób możesz zyskać szacunek. Najważniejszym przesłaniem Pana Romana było stwierdzenie, że:

“Jeśli już nie masz siły i nie masz pojęcia co robić, kiedy robi się bardzo źle po prostu zaufaj komuś na górze i idź do przodu. Nigdy się nie poddawaj.”

Po wystąpieniu gościa honorowego, uczestnicy przeszli do sali obok, gdzie czekała na nich degustacja wina. Podczas degustacji wina, miałem okazję porozmawiać i zdobyć kilka kontaktów, które być może okażą się bardzo owocne w dalszej drodze ku rozwojowi biznesów czy inwestycji.

Całą konferencję zamknął występ zespołu KROKE. Gdzie zagrali oni muzykę wielokulturową.

Z mojej strony konferencja, która miała miejsce we Wieliczce, była jedną z najlepszych konferencji, na których byłem, organizatorzy stanęli na wysokości zadania, wszytko dopięte na ostatni guzik, prelegenci dobrani perfekcyjnie do tematu na bardzo wysokim poziomie. Ludzie uczestniczący w konferencji mili i przyjaźni, bardzo pozytywne wspomnienia i ogrom solidnej wiedzy.

Autor: Łukasz Kafel

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO DARMOWEGO NEWSLETTERA I OTRZYMAJ 30 MINUTOWE SZKOLENIE WIDEO!

Dołącz do naszej darmowej subskrypcji, a otrzymasz darmowe nigdzie indziej nie dostępne 30 minutowe szkolenie online zdradzające ideę oraz misję SuccessLife…
Czekamy na Ciebie, nie przegap takiej okazji!
Zapisz się już teraz:

[newsletter_form]

Zdjęcia zaczerpnięte z fanpage’a: Bogaty i szczęśliwy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.