Oto 5 powodów dlaczego wciąż wątpisz w sukces!

Wciąż uważasz, że rozwój osobisty i samodoskonalenie nie przynosi Ci efektów? Jakże to puste i niewdzięczne. Nie chodzi tutaj o rozwój osobisty, o techniki czy strategie stawiania oraz osiągania celów. To nie ma nic wspólnego z psychologią sukcesu, ani technikami zarządzania czasem. Nie prawdą jest, że afirmacje nie działają, a prowadzenie dziennika jest bezsensu. Wielkim kłamstwem jest twierdzić, że pozytywne nastawienie i optymizm nie pomaga w przezwyciężaniu problemów i realizacji celów. To nie w samodoskonaleniu leży problem, ale w Tobie! Oto dlaczego nie masz efektów:

1. IGNORANCJA

one-way-street-582635_640

Ignorancja jest wrogiem numer jeden na drodze do sukcesu w życiu. Twierdzenie, że coś nie działa lub słuchanie opinii hejterów oraz ludzi , którzy nie mają pojęcia o czym mówią jest ogromnym błędem. Poprzez ignorancję wpadasz w pułapkę braku efektów. Właśnie poprzez to, że nie chcesz uwierzyć w to, że możesz osiągnąć w życiu wielkie rzeczy pozostajesz w przeciętnym świecie, w którym brakuje pasji, koloru, gdzie liczy się tylko życie od pierwszego do pierwszego oraz ciągły brak czasu. Często wypowiadasz słowa: „Mam to w dupie” i rzeczywiście w niej jesteś.

2. ZŁE ŚRODOWISKO

urban-438393_640

Złe środowisko co przez to rozumieć? Widzisz ryba żyjąca w akwarium rośnie do takich rozmiarów jakich jest owe akwarium. Co nam to mówi? Tworząc lepsze i większe dla niej akwarium, a zatem tworząc jej lepsze warunki do rozwijania się urośnie większa. Podobnie jest z ludźmi, oczywiście naszym środowiskiem nie jest akwarium, ale za to są nim inni ludzie. Przebywając z ludźmi bez aspiracji, ambicji i perspektyw, daleko nie zajdziesz, o realizowaniu marzeń już nie wspomnę. Tacy ludzie ciągle będą ściągać Cię w dół. Zatem „Z kim przystajesz takim się stajesz”.

3. SŁOMIANY ZAPAŁ

Słomiany zapał, znasz to Ty i ja. Zaczynasz coś robić, przychodzą pierwsze trudności i odpuszczasz. Widzisz poprzez brak motywacji i odpowiedniego ”dlaczego?” słomiany zapał będzie brał górę nad Twoimi celami. Nie możesz pozwolić na to, aby słaba wola Tobą rządziła, do tego potrzebujesz silnej samokontroli, a żeby ją zdobyć potrzebujesz rozwijać mięsień samodyscypliny poprzez wykonywanie codziennie tych samych zajęć, przybliżających Cię do sukcesu i Twoich celów, ale czy rzeczywiście robisz choć jedną i tą samą rzecz każdego dnia?

4. JUTRYZM

smoking-699457_1280

Jutryzm – kamikadze jeśli chodzi o zabijanie sukcesu w życiu. „Zrobię to jutro” Jasne! Ile razy w dniu, tygodniu, miesiącu, roku tak sobie wmawiasz? Jeśli mówisz sobie że zrobisz coś jutro to prawda jest taka, że nie zrobisz tego nigdy i nie jest to żadna filozofia… Nie martw się to jutro nigdy nie nadejdzie, zatem nie będziesz musiał się wysilać na zrobienie tej rzeczy, którą właśnie odkładasz, być może to Twoje marzenia? To i tak nieistotne i tak się nie wydarzą.

5. STREFA KOMFORTU

woman-737437_1280

Wisienka na torcie zostaje na koniec. Kochana strefa komfortu! Czym jest strefa komfortu? Na prosty rozum jest to zbiór sytuacji w Twoim życiu, w których jest Ci wygodnie. Sklep, w którym kupujesz bułeczki, droga, którą jeździsz do pracy, praca, którą wykonujesz, obiad, który gotujesz, telewizja i programy, które oglądasz itd… Pamiętaj jeśli jest Ci wygodnie to znak, że robi się niebezpiecznie. Co mam na myśli mówiąc niebezpiecznie? A no to że Twoje marzenia odchodzą w zapomnienie! Nie ma człowieka sukcesu, który powiedziałby, że kiedy dążył do swoich marzeń zamienionych w cele było mu wygodnie! Człowiek sukcesu mówi cos zupełnie innego. Coś w stylu było to męczące, musiałem porzucić sen, zarywać po 3 noce z rzędu, zapominałem o jedzeniu, każdego dnia mierzyłem się z rzeczami trudnymi, rozwijałem się w każdej wolnej chwili, brałem przykład z najlepszych, uczyłem się i pokornie przyjmowałem porażki i nie miałem czasu oglądać telewizji przez ostatnie 10 lat! Jeśli nie znalazłeś u siebie podobnych zachowań to widocznie jest Ci wygodnie…

Autor: Łukasz Kafel
Źródło: Na podstawie szkolenia "Kowal własnego losu"

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO DARMOWEGO NEWSLETTERA I OTRZYMAJ 30 MINUTOWE SZKOLENIE WIDEO!

Dołącz do naszej darmowej subskrypcji, a otrzymasz darmowe nigdzie indziej nie dostępne 30 minutowe szkolenie online zdradzające ideę oraz misję SuccessLife…
Czekamy na Ciebie, nie przegap takiej okazji!
Zapisz się już teraz:

[newsletter_form]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.