Ok zrobię to, ale co inni powiedzą?

Ludzie poddają się dużo częściej nie dlatego, że brakuje im motywacji, ale dzięki życzliwym ludziom, którzy podcinają im skrzydła. Chciałbym w tym artykule uświadomić Ci pewną zależność, mianowicie w jakim punkcie w swoim życiu jesteś aktualnie i w jakim powinieneś być.

1. KILKA PYTAŃ

question-423604_640

Na początek chciałbym Cię zapytać o bardzo ważną rzecz. W jaki sposób postrzegasz innych ludzi? Kim dla Ciebie są inni ludzie? Są dobrzy czy źli ? Są lepsi od Ciebie, czy może gorsi? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym? Zadałeś sobie kiedyś takie pytania?
Jeśli nie, to zrób to jak najszybciej! Skoro nigdy nie myślałeś o tym jak Ty postrzegasz innych ludzi to jakim cudem możesz w jakikolwiek sposób przyjmować od nich jakiekolwiek krytyki? W jaki sposób możesz z nimi rywalizować w jakimkolwiek obszarze życia?
Jak możesz pozwolić na to, aby Ci mówili co możesz a co nie?
Porozmyślałeś nad tymi pytaniami? Jeśli tego nie zrobiłeś to zatrzymaj się, skończ czytać!

2. LUDZIE SĄ PO PROSTU LUDŹMI

urban-438393_640

Skoro już wiesz i odpowiedziałeś sobie na pytania dotyczące innych ludzi, ja przekażę Ci wiedzę jak powinieneś odpowiedzieć sobie na te pytania właściwie.
Musisz sobie uświadomić, że każdy człowiek jaki chodził, chodzi i będzie chodził po tej ziemi jest taki sam jak Ty. Masz dwie ręce, dwie nogi takie same kształty, masz taki sam mózg, który jest takiej samej wielkości i masz dokładnie takie same możliwości jak każdy. Jesteśmy gatunkiem homo sapiens i jak każdy inny gatunek mamy określone zdolności i możliwości.

Pierwsze sekundy życia, każdy człowiek przeżywa w ten sam sposób, mianowicie od pojawienia się na świecie i pierwszego okrzyku .Ostatnie sekundy życia każdego człowieka też są takie same, to ostatni oddech jaki zostanie wzięty. Różnica jest tylko pomiędzy tymi momentami, a tą różnicą jest Twoje życie i to co z nim zrobisz. Każdy człowiek odbiera różne sytuacje w życiu poprzez swoiste filtry jakie wytworzył podczas swojego życia. Przykładem niech posłuży Ci sytuacja kiedy widzisz człowieka, który wydziera się przy rozmowie z drugim człowiekiem. Ty postrzegasz wydzierającego się typa jako kogoś kto jest zupełnie nieogarnięty i niemiły ponieważ wychowywałeś się w rodzinie, w której nie wolno było podnosić głosu, podczas gdy Twój kolega nie widzi w tym nic złego bo ma kilku braci, z którymi kłóci się podobnie każdego dnia.

Ludzie postrzegają sytuacje w życiu poprzez swoje przekonania, wierzenia, doświadczenie, wiedzę. Przeciętni ludzie często mają tylko swoje przekonania i wierzenia niezbyt ich opinia ma się w jakikolwiek sposób do rzeczywistości. A uwierz mi takich ludzi jest znaczna większość. Ludzie bardziej obyci mając wiedzę i doświadczenie na pewne tematy, nawet też nie do końca poprawną. Więc to co Ci chcę tutaj przekazać to, że nie powinieneś w jakimkolwiek stopniu przejmować się opinią innych ludzi.

Autor: Łukasz Kafel
Źródło: Na podstawie fragmentu książki: "Księga Zwycięzcy"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.