Odważysz się skoczyć?

We wspaniałej przygodzie zwanej życiem, masz miliony szans każdego dnia na poznanie wspaniałych osób, poznanie wspaniałych miejsc, zaliczenie wspaniałych imprez oraz odnalezienie tego co wszyscy nazywają świętym gralem , czyli szczęścia. Natomiast wielu ludzi, doskonale zdaje sobie sprawę z tych rzecz, wiedzą, co i jak trzeba robić, czytają książkę taką jak ta, aby dowiedzieć się jak podróżować, ale jednak nigdy nie decydują się na taki krok… Dlaczego? Bo boją się skoczyć.

1. Pomyśl nad tym

note-34670_640

Jaki skok o czym on znowu gada? Możesz zapytać. Spieszę z odpowiedzią, widzisz w życiu chodzi o ryzyko, jeśli nie ryzykujesz nic nie osiągniesz. Jeśli myślałeś, że osiągniecie sukcesu i niezależnie co to jest i czym dla Ciebie jest sukces, Twój cel wymaga ryzyka. Ryzyko wytwarza adrenalinę, a adrenalina jest niczym gliceryna w materiale wybuchowym. Potrafi przenieść Cię z miejsca A do miejsca B , z miejsca wszechobecnej nudy w Twoim życiu do krainy niezbadanego szczęścia. Sęk w tym czy Ty się odważysz na to, aby sięgnąć gwiazd? Mogę pisać 40 książek o podróżowaniu, ale nie mam na to czasu, szkoda mi mojego życia, przecież wszystko co chcę Ci przekazać przekażę w tej publikacji, jeśli pisałbym Ci każdą książkę o tym samym tylko inaczej ubierał słowa, nie miało by to sensu. Ale mogłoby się zdarzyć, że czytałbyś wszystkie te książki, bo przecież fajnie się czyta, mało tego lubisz to.

2. Historyjka

man-426985_640

Opowiem Ci teraz historię człowieka, który lubił czytać… Był sobie człowiek, który bardzo chciał osiągnąć coś wielkiego w życiu, od zawsze chciał podróżować, robić biznesy, przeżywać życie wspaniale, wiedział on, że żeby to osiągnąć musi zacząć się szkolić, czytał książki, chodził na szkolenia, płacił za materiały. Czas mijał, rok, dwa ,trzy, następnie przeczytał on już niemal wszystko, ale wciąż czekał na jakieś nowinki, a żeby czasem nie przegapić informacji, która uratuje jego życie czy interesy w przyszłości. Człowiek ten nigdy nie osiągnął, żadnego zamierzonego celu, wiesz dlaczego? Było dwa powody, pierwszy, że popadł w pułapkę „czytania”, a nic nie zrobił ze swoim życiem, żeby chociaż na metr zbliżyć się do tego o czym zawsze marzył, spędził lata na czytaniu i szkoleniu się, nic jednak nie zadziałał. Drugi powód był taki, że umarł. Nikt nie wie ile mamy czasu w życiu. Nasze konto zostało wprawione w ruch, nie wiadomo kiedy skończy nam się czas, na marginesie oglądałem kiedyś film, „Wyścig z czasem”. W filmie tym ludzie mieli wgląd w swój czas, szczerze nie chciałbym mieć takich bajerów na ręce, chociaż z drugiej strony może wreszcie uświadomiłoby to ludziom marnującym swoje życie, że jednak są śmiertelni i może im zabraknąć czasu na marzenia…

Tak czy siak nie chcę, żebyś był bohaterem tej opowieści, w życiu skaczesz tylko raz, i możesz się ze mną nie zgadzać, ale:

Za dziesięć lat, bardziej będziesz żałował rzeczy, których nie zrobiłeś, niż te które zrobiłeś”

Więc szkolenia, książki to materiały, które pomogą Ci osiągnąć w życiu wszystko, dobieraj je mądrze, przyswajaj wiedzę, ale nade wszystko działaj i wprowadzaj ją w praktykę, bez działania nic się nie zmieni, natomiast jeśli połączysz swój rozwój z praktyką, czego zawsze uczę na moich szkoleniach osiągniesz rzeczy, o których śnisz, nie zmarnuj szansy, którą masz i spełniaj swoje cele.

Autor:  Łukasz Kafel
Źródło: Na podstawie fragmentu książki: "W poszukiwaniu szczęścia"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.