Nowy Rok 2016!!! – Jak sprawić by był wyjątkowy?

Nowy Rok jest okresem kiedy 90 % ludzi stawia sobie ambitne cele, zdobywając motywację do robienia rzeczy, na które przez cały poprzedni rok nie mogli znaleźć czasu. Olbrzymi zapał i zaangażowanie jednak mija po tygodniu czy dwóch. Większość wraca do stanu w jakim tkwiła, bez celów i motywacji do dążenia do nich. Za wszystko odpowiedzialne są nawyki i strefa komfortu, a wiec tematy które można opisywać na dziesiątki stron. Dzisiaj podam Ci parę wskazówek jak nie zgubić noworocznej motywacji i zapału do zmian.

1. 3 WIELKIE CELE!

write-593333_640

Na samym początku zachęcam Cię do tego, abyś spojrzał na swoje życie z zupełnie innej perspektywy niż dotychczas. Zastanów się co tak naprawdę dałoby Ci wielkIe szczęście. Postaw się w sytuacji, w której jesteś przekonany, że ten rok będzie ostatnim rokiem w dziejach ziemi, zaraz po nim nastąpi koniec. Co byś robił? Jakbyś żył? Po zastanowieniu się nad tymi pytaniami wybierz 3 cele na rok 2016! Pamiętaj wyobraź sobie, że 2016 jest ostatnim rokiem w dziejach, wiec niech te cele będą ogromne, masz się ich bać, bo dopiero wtedy są one na tyle wielkie byś miał motywację by je osiągnąć. Więc skoro już masz 3 cele na 2016 rok możemy przejść do wskazówki numer 2.

2. KAŻDEGO RANKA WIZUALIZUJ

digital-art-398342_640

Dokładnie tak pamiętaj o tym aby wyobrażać sobie siebie jakbyś już osiągnął te wspaniałe cele. Dotknij oczyma wyobraźni jakbyś się czuł, jakbyś wyglądał… To bardzo ważne, aby motywacja do celów nie uleciała, wizualizuj każdego ranka to co pragniesz osiągnąć, a będzie Ci to dawało potężnego kopa motywacji.

3. KAŻDEGO DNIA ŻYJ NA MAXA!

lotb

Mathama Gandhi wypowiedział kiedyś słowa: “Żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro, ucz się tak jakbyś miał żyć wiecznie” Jest to swoisty drogowskaz, którym kieruję się w życiu, wiesz dlaczego? Ponieważ żyjąc z przeświadczeniem, że dzisiejszy dzień może być Twoim ostatnim, z pewnością pewnego dnia będziesz miał rację! I nie chodzi tu o to, aby Cię przestraszyć, ale wręcz przeciwnie ,uświadomić jak bardzo ważne jest, abyś kochał to życie – bo masz je tylko jedno! Każdego dnia żyj na maxa, walcz o marzenia, śmiej się i nie pozwól, aby ktokolwiek, ani cokolwiek odbierało Ci radość i szczęście które posiadasz.

4. 3 PASJONUJĄCE CIĘ RZECZY!

plant-949111_640

Ważne, abyś obok swoich celów głównych na ten rok wprowadził coś co nada Twojemu życiu niesamowitą barwę. Oczywiście już same cele, które sobie postawiłeś i do których będziesz dążył tworzą Twoje życie niesamowicie ciekawym, ale co byś powiedział na stanie się entuzjastą życia? Wybierz sobie 3 interesujące, bądź pasjonujące Cię rzeczy, których nigdy nie robiłeś i postanów że zrobisz je w tym roku. Niech to będzie np. skok na spadochronie, bądź przejażdżka konna. Kto wie może odnajdziesz swoje największe pasje właśnie w tym roku ?

5. SZKOLENIA, KSIĄŻKI

speakers-414561_640

Do realizacji celów jak i planów na nowy rok czy też na całe życie potrzebna Ci będzie wiedza. Bez wiedz nigdzie nie zajdziesz, dlatego tak bardzo ważne jest abyś zaczął się szkolić. Zacznij czytać książki na interesujące Cię tematy. Masz już 3 cele na Nowy Rok więc poszukaj książek, które te cele pomogą Ci zrealizować. Wybierz się na szkolenie, bądź kup programy szkoleniowe online, to znacznie skróci Twoją drogę do osiągnięcia wielkich celów na 2016 rok.

6. WYWAL WSZYSTKO CO CI PRZESZKADZA!

urban-438393_640

I wreszcie na końcu tego artykułu zdradzę Ci jeszcze jedną wskazówkę jak przeżyć ten rok w sposób wyjątkowy. Widzisz, żeby coś zbudować najpierw trzeba coś zburzyć, nie da się inaczej. Zawarłem to na końcu artykułu, natomiast kto wie czy właśnie Ty nie powinieneś/aś od tego zacząć? Wywal wszystko co Ci przeszkadza oraz co Cię dołuje. Jeśli nie podoba Ci się praca w której jesteś to ją zmień, jeśli tkwisz w związku który Cię meczy to nie czekaj i nie trać swojego czasu na pozostawanie w nim. Jeśli masz nałogi lub nie jesteś w najlepszej formie, to zmień swój tryb życia, wprowadź trochę ruchu, zdrowego odżywiania. Możesz zmienić wszystko, możesz stać się kim chcesz, ale niestety jedyna osoba, która może to zrobić to ta, którą widzisz w lustrze każdego ranka. Spójrz jej prosto w oczy i obiecaj, że to będzie przełomowy rok!

Tego Ci z całego serca życzę!

Autor: Łukasz Kafel

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO DARMOWEGO NEWSLETTERA I OTRZYMAJ 30 MINUTOWE SZKOLENIE WIDEO!

Dołącz do naszej darmowej subskrypcji, a otrzymasz darmowe nigdzie indziej nie dostępne 30 minutowe szkolenie online zdradzające ideę oraz misję SuccessLife…
Czekamy na Ciebie, nie przegap takiej okazji!
Zapisz się już teraz:

[newsletter_form]

Ten post komentowano 2 razy

  1. Tak, podoba mi się ten artykuł, jest jasny i klarowny, Mnie ograniczają przyzwyczajenia komfortu bycia samemu. Teraz widzę co mogę zrobić by wypalenie zawodowe ulotnilo się. Dziękuję za słowa które otworzą dawno zamknięte drzwi. Tak mam 3 ogromne życzenia na 2016 rok i będę robić wszystko by je osiągnąć. Jeszcze raz dziękuję.

    Janina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.