Nikt nie zatroszczy się o Ciebie lepiej, niż Ty sam!

Wielu ludzi poszukuje akceptacji, znaczna ich część woli bezpieczeństwo, niż wolność, boi się zmian i się nie rozwija. Szans na przetrwanie szuka w politykach, marketingowcach, religii i innych… Prawda jaką przekażę Ci w tym artykule może znacznie skrócić czas na poszukiwanie odpowiedzi jak przeżyć to życie, a nie tylko być jego biernym widzem.

1.SIĘGNIJ PO KSIĄŻKI

guinea-pig-755547_640

Jako pierwszy podaję Ci jeden z kluczy do osiągnięcia sukcesu w życiu, mianowicie czytanie. Widzisz nie ma takiego problemu ze zdrowiem, pracą, dziewczyną, którego ktoś już wcześniej nie miał, mało tego kilkanaście lat temu już ten ktoś napisał o tym książkę, wystarczy tylko odkryć tytuły, które Cię interesują, a poznasz odpowiedzi na wszystkie pytania, które Cię nurtują. Pamiętaj o tym, że im więcej czytasz tym mądrzejszy oraz inteligentniejszy się stajesz. Stymulowana jest coraz bardziej Twoja wyobraźnia, a co za tym idzie rozwijasz się intelektualnie. Książki mogą znacznie skrócić Twoją drogę do sukcesu i spełnienia Twoich marzeń, wystarczy, że odnajdziesz te książki, których potrzebujesz. Nie wiem czy wiesz, ale przeczytanie 10 książek z danej dziedziny czyni Cię w niej ekspertem! Zatem nie ma na co czekać i ruszaj do księgarni.

2. SŁUCHAJ AUDIOBOOKÓW

plant-949111_640

Kolejną bardzo ważną i pomocną rzeczą są audiobooki. Jeśli nie masz zbyt dużo wolnego czasu na czytanie, ponieważ jesteś zabiegany i pracujesz wiele godzin, staraj się słuchać audiobooków podczas jazdy samochodem, wykonywania pracy na komputerze czy też trenując albo biegając. Słuchaj audiobooków w każdej możliwej sytuacji w kolejce w sklepie, podczas jazdy autobusem, nie marnuj czasu w swoim życiu, ponieważ nie masz pojęcia kiedy nadarzy się okazja, a przez swoją ignorancję możesz ją przegapić.

3. INWESTUJ W SZKOLENIA

speakers-414561_640

Bardzo ważna rzecz. Najważniejsza ze wszystkich, uczęszczaj na szkolenia i kupuj gotowe programy przygotowane przez trenerów. Nic nie zastąpi spotkania z trenerem lub jego nagranego wystąpienia, żadna książka, ani żaden audiobook. Jeśli masz tylko okazję nie żałuj na to swoich pieniędzy bo zwrot z tej inwestycji będzie dużo bardziej wartościowy i jeśli tylko postanowisz wynieść z tego jak najwięcej wiedzy oraz wprowadzisz ją w praktykę, Twój zwrot z inwestycji będzie stukrotny. Sama atmosfera szkoleń jest nieoceniona, kiedy przebywasz z ludźmi, którzy mają podobne marzenia oraz poglądy sprawia, że czujesz się jakbyś mógł przenosić góry. To samo tyczy się społeczności internetowych i grup skupiających się w różnego typu programach organizowanych online.

4. ZMIEŃ ŚRODOWISKO

association-152746_640

Zmiana środowiska jest bardzo ważna! Zapisz się na różnorakie kursy, idź na Toastmastera, zaglądnij do klubu Cashflow, poznawaj ludzi z różnych organizacji, zgłoś się na wolontariat, zacznij poznawać ludzi, którzy będą sprawiać, ze będziesz wspinał się do góry. Nie przebywaj z ludźmi , którzy Cię dołują, nigdy nie próbuj się wpasować i tolerować ludzi, którzy Cię obrażają i mają na Ciebie negatywny wpływ. Znajdź sobie znajomych, którzy będą dla Ciebie autorytetem, a wtedy zmienisz całkowicie swoje życie.

Autor: Łukasz Kafel
Na podstawie szkolenia "Kowal własnego losu"

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO DARMOWEGO NEWSLETTERA I OTRZYMAJ 30 MINUTOWE SZKOLENIE WIDEO!

Dołącz do naszej darmowej subskrypcji, a otrzymasz darmowe nigdzie indziej nie dostępne 30 minutowe szkolenie online zdradzające ideę oraz misję SuccessLife…
Czekamy na Ciebie, nie przegap takiej okazji!
Zapisz się już teraz:

[newsletter_form]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.