Nie daj się oszukać biednym ludziom!

Ludzie często nie osiągają dobrych efektów finansowych, ani nie zmieniają swojego życia, tylko przez to, że osoby naokoło nich ich nie wspierają. Mało tego osoby naokoło nich ich niszczą… Wydawałoby się że najbliżsi chcą dla nas jak najlepiej, ale w rzeczywistości wyrządzają nam wielką krzywdę, negując nasze aspiracje, zapędy, marzenia…
Ile razy miałem już na szkoleniach na prawdę obiecujących biznesmenów, niesamowitych sprzedawców, ale poddali się… Bo uwierzyli ich biednym znajomym albo przyjaciołom, że są tacy sami jak oni, bez perspektyw na lepsze życie… Dzisiaj jeśli się nie rozwijasz to jesteś w jednym centralnym punkcie…
A czy Ty jesteś w negatywnym, chorym środowisku? Jeśli słyszysz zwroty skierowane do Twojej osoby, które brzmią mniej więcej tak:
 
 “Weź się za normalną pracę”, “Nikt nie da Ci nic za darmo”, “Nie bądź naiwniakiem”,  „Ty ściemniaczu”, „Ty naciągaczu”  “Ty debilu”,  “To na pewno ściema”, „Nie baw się w to” …
 
To serdecznie Ci współczuję i moja rada jest następująca, albo zostawisz tych ludzi na zawsze, albo zgnijesz w biedzie razem z nimi. Tak, to brutalne stwierdzenie, ale inaczej nie da się dotrzeć do Twojego umysłu, uwierz mi wiem co piszę, zbyt wiele razy widziałem ten sam schemat…
Kiedy usłyszysz tego typu teksty, co powyżej, nie słuchaj tego bełkotu – wiesz jak powinieneś im wtedy odpowiedzieć?
“Weź się za normalną pracę”, – Aha czyli normalna praca to całe życie robienie tego samego, aż do znudzenia, sprzedawanie swojego czasu, ośmiu, dwunastu godzin dziennie na robieniu czegoś czego nienawidzę i zmarnowanie sobie życia, za marne pieniądze, gdzie i tak na koniec miesiąca mi ich brakuje? Czy wzbogacanie kogoś innego jest lepsze, niż wzbogacanie samego siebie? – Albo ja czegoś nie rozumiem, albo to jednak nie jest „normalna praca”…
“Nikt nie da Ci nic za darmo” – Oczywiście, że nie. Gdyby nie bogaci ludzie, to nawet nie miałbyś  możliwości skorzystania z publicznych toalet. Za wszystko ktoś płaci. Zadaj sobie jednak pytanie za co Tobie płacą i dlaczego tak mało? Czy masz perspektywę na lepsze zarobki w ciągu najbliższego roku? Jeśli nie to najprawdopodobniej będziesz zarabiał coraz mniej.
“Nie bądź naiwniakiem” – Tak samo mówili do ludzi, którzy wynaleźli  koło, samolot, do gościa który skręcił w końcu żarówkę, żebyś miał trochę więcej światła, niż od lampy naftowej. Ale Ci naiwniacy udowodnili, że się da. Czyżbyś bał się, że ja też stanę się jednym z takich ludzi?
„Ty ściemniaczu” – Ściemnianie, naciąganie, to norma w dzisiejszym świecie. Każdy ściemnia, byle byś nie zaciemnił swojego umysłu tak bardzo, że nie będziesz miał pojęcia na jakim świecie żyjesz. Z takim podejściem, niczego nie osiągniesz, pozostaje Ci tylko życie w dżungli, bo świat dzisiaj jest pełen ściemniaczy, tylko, że albo wierzymy jednym, albo drugim. Wybierz sobie w czyje ściemnianie wierzysz i które Twoje życie czyni lepszym, a które Cię niszczy.
„Nie baw się w to” – Aha czyli lepiej bawić się w co? W imprezowanie do późna, by potem spać do południa i nic nie robić? Lepiej bawić się oglądając mecz, na który i  tak nie masz wpływu? Lepiej bawić się w pracę bez perspektyw, emeryturę, której nikt nie zobaczy na oczy. Nie mój drogi  taka zabawa mnie nie kręci….
Mimo iż nigdzie nie piszę, że pieniądze spadną z nieba to zawsze znajdą się zwarte szeregi idiotów gotowych ciągnąć w dół swoich kolegów, żeby przez przypadek nie okazało się, że będą zarabiać lepiej, niż oni.
Jeśli masz w swoim otoczeniu ludzi, którzy nie mają pojęcia o jakimś zagadnieniu, ale odradzają Tobie sprawdzenie o co chodzi, to pozbądź się takich toksycznych ludzi z Twojego otoczenia. Oni tylko ciągną Cię w dół. będą odradzać Ci podróże i  znajdą milion powodów żebyś nie leciał tam na wakacje, mimo, że sami nie wiedzą gdzie leży kraj, do którego się wybierasz  będą zniechęcać Cię do zarabiania w internecie, mimo, że sami nie wiedzą o co chodzi. Będą krytykować Twoje nowe auto, mimo, że sami nigdy w takim nawet nie siedzieli. Jak pojedziesz na szkolenie, to powiedzą, że jesteś zbyt głupi i dajesz się naciągać innym wyzyskiwaczom. Jak nagrasz film na YouTube, to nie powiedzą Ci, co mógłbyś poprawić, ale chętnie powiedzą Ci, że się “nie nadajesz”
Tacy ludzie to najgorsze bagno w jakie możesz wdepnąć  w Twoim życiu.  Otaczając się takimi ludźmi będziesz żył, jakbyś  siedział w bagnie.
Co Cię spotka w bagnie?  Smród, brud, bieda i  wieczne marzenia o tym żeby było fajnie.
To od Ciebie zależy, z kim przystajesz, ale pamiętaj, że takim się stajesz!
Jeśli chcesz dołączyć do środowiska ludzi skupionych na właściwych celach, to mamy dla Ciebie miejsce na pokładzie, Wystartuj już dzisiaj w MoneyGenius – Całkowicie za Darmo!

Rozpocznij projekt MoneyGenius już teraz – ZA DARMO!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.