Największe błędy jakie popełniają ludzie młodzi!

Nie często się zdarza, że piszę o ludziach młodych, mimo że sam jestem jeszcze bardzo młodym przedsiębiorcą i piszę tę książkę w młodym wieku, oczywiście jeśli czytasz ją 10 lat po wydaniu…. to i tak jestem jeszcze młody… Moi rówieśnicy wolą imprezować, grać w gry komputerowe i biegać za swoim ogonem… Niektórzy by powiedzieli – normalne – przecież są młodzi. Nic mi do tego, dla nich to ja postępuję głupio i w sposób nudny, że rozwijam się i całymi dniami szkolę innych ludzi. Życie…

Jednak to o czym chciałem napisać to fakt, że ci wszyscy młodzi ludzie z racji tego, że się nie rozwijają, ani
nie uczą jak działa rynek popełniają niczym na maturze kardynalny błąd życia finansowego… Zaraz po szkole średniej idą na studia, z ogromną nadzieją, że po tych studiach dostaną  wymarzoną lub dobrze płatną pracę. Kiedy to się udaje – bo nie każdy ma tyle szczęścia, niektórzy musza zadowolić się po studiach pracą za granicą, ewentualnie w kebabie na rogu… Próbują znaleźć fajne mieszkanko, na które wezmą kredyt i będą spłacać go przez resztę swojego życia mając zły dług, który będzie powstrzymywał ich przy każdej decyzji życiowej.

Możesz zadać pytanie: co w tym dziwnego albo złego, wszyscy tak robią…?! No widzisz nie wszyscy, ale większość. Największym błędem numer jeden jest fakt, że Ci ludzi chcą iść do pracy! Chcą wypłaty, a jeśli chcesz odnieść sukces finansowy nie możesz chcieć wypłaty – Po pierwsze zarobki na etacie są najniższe z możliwych w świecie finansów i są najbardziej restrykcyjnie opodatkowane… Głupotą jest brać kredyt, który będziesz zobowiązany spłacać przez najbliższe 30 lat! Nie masz pojęcia co zdarzy się jutro, za 5 lat i wtedy okazuje się że strzeliłeś sobie w kolano… Lepiej wynajmować, kiedy pracujesz na etacie – mówię serio! Jest jeszcze jeden wielki błąd… Kiedy jesteśmy młodzi chcemy szybko się wzbogacić więc szukamy najlepszych i najszybszych metod zarobku – dzisiaj pięknie pokazują to kryptowaluty…

Kryptowaluty to gra dla Bogatych nie dla żółtodziobów!
Kryptowaluty to gra dla Bogatych nie dla żółtodziobów!

Ludzie w nadziei, że kiedyś waluty cyfrowe zmienią świat finansowy, inwestują olbrzymie ilości pieniędzy, często ostatnie oszczędności, by stać się kiedyś bogatymi. Problem polega na tym, że nie masz żadnej pewności, czy kiedykolwiek będą one warte tyle, byś stał się bogaty, co więcej podatki które płacisz przy ewentualnym spieniężeniu tych świecidełek internetowych są stosunkowo wysokie – więc nie jest to inteligentne. I tu jest właśnie klucz, takie zabiegi jak choćby inwestycja w kryptowaluty, nie wymaga inteligencji finansowej, tak samo jak inwestowanie w fundusze inwestycyjne czy lokaty bankowe – ale pamiętaj o jednym, jeśli coś nie wymaga inteligencji finansowej to raczej na tym nie zarobisz! To moje przemyślenia które piszę w oparciu o doświadczenie biznesowe i inwestycyjne na dzień kiedy powstaje ta książka… Nie wiem kiedy ją czytasz, jeśli kilka lat później to możesz zweryfikować czy miałem rację. Same kryptowaluty są ok – ale jest to gra dla bogatych – taki fajny zakład bukmacherski z olbrzymimi kursami, na pewno nie środowisko dla młodych pelikanów bez kasy.

Zatem co powinni zrobić Ci młodzi ludzie? Na pewno nie chcieć pracy jako źródła utrzymania, ponieważ to nigdy nie doprowadzi ich do bogactwa, ani spokojnego życia. Powinni stale się uczyć już nawet na studiach, a po nich z pewnością ze zdwojoną siłą jak działa finansowy rynek. Powinni uczyć się jak działa biznes w szerokim tego słowa znaczeniu – marketingu, reklamy, sprzedaży, zarządzania, zarabiania większej ilości pieniędzy za pomocą spółek… To sprawi, że w niedalekiej przyszłości będą mogli zacząć zarabiać atrakcyjne pieniądze na biznesie, który jest dużo bardziej opłacalny, a pochłania nierzadko tyle samo, a później mniej czasu. Nie powinni Ci ludzie na pewno brać kredytów, gdyż się im po prostu nie należą… Kredyt to cudze pieniądze, to kasa która się Ci nie należy jeśli pracujesz na etacie i Twoja inteligencja fianansowa jest na żenującym poziomie!

Nie można przeskoczyć poziomu bogactwa od tak… Ludzie chcą to robić i żyć na poziomie, który nie jest im dany, ze względu na to, że zbyt mało zarabiają i mają zbyt niskie finansowe IQ! To kara od życia, które może nie jest sprawiedliwe, ale z pewnością, rządzi się swoimi prawami, jednym z nich jest właśnie prawo przyczyny i skutku… Jeśli chcesz być bogaty nie bierz kredytów, które jako osoba fizyczna będziesz musiał spłacać! Kredyt jest dobry kiedy spłaca go ktoś inny, na przykład: Twój biznes, Twoja inwestycja, lub po prostu inni ludzie! Nie szukaj dróg na skróty, nie wierz w bajki opowiadane, przez wszystkich naokoło, nie inwestuj w coś o czym nie masz pojęcia i zrozum, że giełda, czy to kryptowaluty, czy akcje firm to gra o sumie zerowej… Można porównać giełdę do stołu pokerowego, gdzie siedzi dziesięciu graczy i krupier, który rozdaje karty.

Jedynym człowiekiem, który na pewno zarobi jest giełda, w naszym przykładzie krupier, ponieważ udostępnia karty i stół! Następnie zarobi jedna osoba z dziesięciu więc straci na pewno dziewięć osób! Kto wygra? Ktoś kto będzie miał szczęście i dobre karty, zatem giełda jest jedną wielką spekulacją, a to nie jest inteligentne pod względem finansowym. Umówmy się istnieje grono ludzi, którzy mają informacje, warte miliony, to oni zgarniają ogromne pieniądze na giełdzie, w naszym przykładzie są to ludzie którzy albo mają wgląd w karty, albo sami je tworzą, jednak jest to poziom niedostępny dla zwykłych graczy… Jeśli nie masz nad czymś kontroli to tak na prawdę nie masz biznesu, ani nie inwestujesz, po prostu obstawiasz mecz i liczysz, że drużyna na którą postawiłeś da Ci złoty strzał…

Zarabiaj ze mną w internecie w różnych walutach!
Zarabiaj ze mną w internecie w różnych walutach!

To czego brakuje młodym ludziom to inteligencja finansowa, może są inteligentni pod względem chemii, biologii, matematyki, po to robią studia, ale pod względem finansowym są ofiarami losu i to w znaczącym stopniu będzie zawsze determinować ich życie. Jest tylko jedna recepta na tę przypadłość… Kolejne studia, ale nie będą one trwały 5 lat! Będą trwały resztę życia, a kierunek to biznes i inwestowanie – w wydaniu prawdziwych praktyków, którzy robią to o czym uczą, a nie wykładowców, teoretyków uczących tylko dlatego, że w przeciwnym wypadku umarli by z głodu.

DOŁĄCZ DO PROJEKTU MONEY-GENIUS I ZACZNIJ ZARABIAĆ WIĘCEJ PIENIĘDZY NIE RUSZAJĄC SIĘ Z DOMU!

ZOBACZ LIVE NA TEMAT 5 POZIOMÓW BIEDY!

Autor: Łukasz Kafel - Założyciel projektu MoneyGenius

Ten post komentowano 6 razy

  1. Witaj Łukasz.
    Artykuł przeczytałem z wypiekami na twarzy gdyż jak czytałem to jakbym widział siebie .Mam 45lat od kilku lat próbowałem swoich sił w różnych pseudo projektach .Wiele pieniędzy straciłem .To przez mój brak inteligencji finansowej.Były revy i inne nie trafione programy.Do momentu gdy poznałem super człowieka jakim jest Przemysław Amernik .On zaprosił mnie na Twój Webinar Money Genius i tak poznałem Ciebie .
    Dziękuję Wam obu za możliwość poznania Money Genius i Was.Dzis jestem razem z Wami w projekcie i uczę się nie popełniać błędów .
    Dziękuję za możliwość nauki i pracy z Wami
    Wszystkim polecam Projekt Money Genius

  2. Już nie mogę się doczekać wydania 😍jak zawsze mega 💪słowa genialnego człowieka. Twój mózg jest niesamowity 😎 mimo to dalej go rozwijasz🎯ja też tak chcę. 😀Dlatego weszłam w mg. Dziękuję za projekt. Najlepszy w sieci 😚

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.