Minął kolejny rok – Jaki on był dla Ciebie?

Rok 2015 nieubłaganie zbliża się do końca… Ostatnie dni roku to świetna okazja, a zarazem Twój obowiązek do refleksji nad tym, jak przez ostatnie 365 dni wyglądało Twoje życie. Wielu ludzi nie ma czasu na przemyślenia, ale prawda jest taka, że wmawiają sobie że „nie mają czasu”, wiesz dlaczego?
Ponieważ zdają sobie sprawę i boją się, że te przemyślenia mogłyby wywołać ogromny ból za sprawą marnowania czasu lub konieczność zmobilizowania się do ciężkiej pracy nad poprawą swojego życia. A czy Ty odważysz się dać sobie złotą godzinę?

1.Daj sobie złotą godzinę w tym roku!

clock-95330_1280

Godzina, którą powinieneś wygospodarować każdego dnia na przemyślenia. Jeśli nie udało Ci się tego zrobić podczas tego roku, to zrób to przynajmniej na samym jego końcu. Poświęć jedną godzinę swojego czasu z 8760 godzin jakie miałeś do dyspozycji podczas tego roku i zadaj sobie kilka bardzo ważnych pytań, po których dużo się zmieni, jeśli całą akcję wykonasz z należytym szacunkiem i dokładnością.

2. Zastanów się jak wygląda Twoje życie obecnie

SiteLogo

Czy to jest to o czym marzyłem ? Czy właśnie tak chciałem, aby wyglądało moje życie? Wszystko co masz w obszarze pieniędzy, związków, zdrowia oraz rzeczy, które są dla Ciebie ważne jest efektem tego co robiłeś w przeszłości. Przeszłość stworzyła Twoją teraźniejszość. Zobacz ile wyborów dokonywałeś w tym roku. Jak bardzo 2015 przyczynił się do zmiany Twojego życia i tego gdzie teraz jesteś i co posiadasz? Czy jesteś z tego zadowolony?

3. Co osiągnąłeś w tym roku

rear-view-mirror-835085_640

Jaką nową umiejętność posiadłeś w tym roku, nad czym usilnie pracowałeś i w efekcie to osiągnąłeś? Jak bardzo był to przełomowy rok w zakresie Twoich umiejętności miękkich, jak zmieniła się Twoja sytuacja w pracy, rodzinie, na tle zdrowotnym? Ile czasu każdego dnia poświęcałeś nad realizacją swoich marzeń? Jaką nową wiedzę zdobyłeś? Wpisz te rzeczy i uświadom sobie jakie efekty przyniosła Twoja praca nad sobą i nad Twoim życiem w tym roku. Koniecznie zachowaj kartkę ponieważ przyda Ci się w następnym roku dla porównania.

4. Za co jesteś wdzięczny?

laugh-536287_640

Kto pojawił się w Twoim życiu w tym roku? Kto z niego odszedł? Jak Twoje relacje z innymi ludźmi uległy poprawie na tle rodziny, związków, więzów przyjaźni czy z samymi znajomymi? Zastanów się za co jesteś wdzięczny, doceń jak wiele posiadasz. Z czego naprawdę możesz się cieszyć i za co szczerze podziękować w tym roku, który mija? Znów zapisz wszystko i zachowaj kartkę na przyszły rok.

5. Jak chciałbyś żeby wyglądało Twoje życie ?

person-983889_640

Nie ważne jak bardzo przytłaczające czy radosne było Twoje podsumowanie tego roku. On minął, nie możesz już nic zrobić. Nie możesz wykorzystać szans, które przepadły, natomiast możesz wyciągnąć lekcje z porażek, które poniosłeś i powspominać wspaniałe chwile triumfu w tym roku! Najważniejszą rzeczą jest to, że żyjesz w najlepszym momencie swojego życia, dlaczego ? Bo masz wpływ na wszystko i możesz z nim zrobić cokolwiek zechcesz. Jak chciałbyś żeby wyglądało Twoje życie? Marz na wielką skalę bo wszystko możesz osiągnąć i kto wie czy 2016 rok nie będzie przełomowy… Mało tego Ty decydujesz czy taki będzie, więc wybór należy do Ciebie!

PS: Już w sylwestra ukaże się druga cześć artykułu, tyle że tym razem będziemy planować przyszły rok!

Autor: Łukasz Kafel

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO DARMOWEGO NEWSLETTERA I OTRZYMAJ 30 MINUTOWE SZKOLENIE WIDEO!

Dołącz do naszej darmowej subskrypcji, a otrzymasz darmowe nigdzie indziej nie dostępne 30 minutowe szkolenie online zdradzające ideę oraz misję SuccessLife…
Czekamy na Ciebie, nie przegap takiej okazji!
Zapisz się już teraz:

[newsletter_form]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.