Jeśli jest ciężko to znaczy, że warto!

Mając przed sobą drzwi, do zupełnie innego świata, możesz przez nie przejść lub cały czas zastanawiać się co by było gdybyś podjął tą decyzję. Za tymi drzwiami kryje czeka na Ciebie świat sukcesu. Przyjmując, że podejmujesz decyzję i przez nie przechodzisz, doświadczasz niesamowitych rzecz. Po pierwsze znajdujesz zupełnie nowy świat, pełen możliwości i okazji. Ten artykuł jednak nie będzie o tej jasnej i przyjemnej stronie. Odnajdujesz również ból, zawstydzenie, zmęczenie… Za tymi drzwiami kryje się wspaniała droga. Podejmując decyzję o realizacji marzenia, wyruszasz w drogę. I wspinasz się z każdym, dniem coraz wyżej.

1. Jeśli nie jest łatwo to znaczy, że warto

marriage-918864_1280
Ciężko to zrozumieć, żyjemy wczasach, w których, powinno być łatwiej… Znaleźć pracę, osobę bliską naszemu sercu, miejsce na ziemi. Powinno być łatwiej bo jest postęp technologii, mamy setki udogodnień jak i doświadczenie innych. Nie do końca należy to tak pojmować. Wszystko co jest na świecie jak i sytuacje w nim zachodzące mają dwie strony medalu. Chcąc uzyskać wymarzoną posadę, bądź stworzyć wspaniałą firmę musisz poświęcić w cholerę czasu. Przede wszystkim na naukę i rozwój w swojej dziedzinie, nie będzie łatwo… Znalezienie wymarzonej osoby to również nie lada wyzwanie i znowu ciężka praca, nad stworzeniem wspaniałego charakteru jak i poukładaniu sobie życia. Jak chcesz zaprosić kogoś do swojego życia, mając w nim totalny burdel? Kolejna sprawa to ciągła nauka i pielęgnowanie związku. Nie utrzymasz wspaniałej osoby, bez pracy nad sobą i waszym wspólnym światem, to praca na pełen etat. Znalezienie wymarzonego miejsca na ziemi też wymaga pracy. Przede wszystkim czasu na odwiedzenie wspaniałych miejsc i poznanie środowiska. Jeśli nie jest łatwo to znaczy, że warto! Dlatego kiedy masz przed sobą wspaniały cel i dążysz do niego, będą się pojawiać problemy i przeciwności losu. Musisz być tego świadom.

2.Nie narzekaj że masz pod górkę, skoro zmierzasz na szczyt

1450023466127~2
Naturą ludzką jest narzekać. a my Polacy, mamy to w genach. Nie jest łatwo wracać z zachodu do naszego kraju. Ponieważ pierwszą rzeczą, którą zauważysz jest nasza odmienna mentalność i brak wszechobecnego uśmiechu, który można zauważyć na Wyspach Brytyjskich, czy Hiszpanii, bądź Portugalii. Ważną rzeczą jest, że narzekanie i ciągłe
wzdychanie, skraca nasze życie. Nie wiedziałeś? To świetnie się składa, bo jest to bardzo ważne, jeśli planujesz długie i zdrowe życie. Skoro zmierzasz na szczyt to nie powinno być dla Ciebie żadnym odkryciem, że będziesz miał pod górkę! Przyjdą chwile zwątpienia, chęci rezygnacji. Musisz być świadom tego, że jesteś człowiekiem i wszystko co ludzkie nie jest Ci obce. Będziesz rozgoryczony, załamany. To jest ta “ciężka praca”, o której mówią wszyscy ludzie sukcesu. Mało kto słysząc te słowa uświadamia sobie jak bardzo wiele znaczą i ile trzeba poświęcić. Nie narzekaj tylko zaciskaj zęby i idź do przodu, to domena ludzi, którzy osiągają sukces w życiu.

3. Nic co przychodzi szybko nie jest cenne, ani docenione

r-costa-blanca
Ciężko to zrozumieć, żyjemy w czasach, w których chcielibyśmy wszystkiego w jednym momencie. czy to przez rozwój technologii tak się rozleniwiliśmy?  Nie do końca tak jest, otóż okazuje się ze w przeszłości również tak było… Ci co zdawali sobie sprawę z tego czym jest “ciężka praca” w istocie, wygrywali w życiu. Do dziś się nic nie zmieniło. Nie zmieniła się nasza natura. Ludzie sukcesu, potrafili pokonać siebie, własne lenistwo i przezwyciężyć opór stojący na ich drodze. Studiowanie, życiorysów dziesiątek ludzi, którzy osiągnęli sukces, doprowadziło mnie do jednego
wspólnego mianownika, który ich łączył. Nigdy się nie poddawali. To ci ludzie mogą nazywać się zwycięzcami i mają do tego pełne prawo. Nie poddali się póki nie osiągnęli celu. Po osiągnięciu swojego marzenia nie dość że zmieniali świat i to nie ważne czy świat całej ludzkości czy tylko ich własny. Potrafili to docenić. Nic co przychodzi łatwo nie jest docenione, ani nie będzie dla Ciebie wartościowe.

Autor: Łukasz Kafel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.