Jak zwiększyć poczucie własnej wartości?

To co Cię powstrzymuje przed osiąganiem wyników, realizacją celów jak i odczuwaniem przyjemności z życia, jest niskie poczucie własnej wartości. Nie możesz być szczęśliwy jeśli nie kochasz siebie. Jak wyjść z cienia innych osób, jak poradzić sobie z tą przypadłością?

1.Doceń siebie

1450294435503~2

Pierwsza i najważniejsza rzecz. Doceń siebie! To nie może być płytkie, masz wziąć sobie to do serca i głęboko przemyśleć w swojej głowie. Myślisz, że szczęście to jakiś iluzoryczny, ezoteryczny stan, bądź cecha, której posmakują tylko wybrani spośród nas? Nic bardziej mylnego. Co więcej nigdy nie znajdziesz szczęścia w żadnej rzeczy materialnej czy osobie, zanim nie odnajdziesz go w sobie. Szczęście jest w Tobie, chcesz na to dowodów? Zastanów się jak bardzo cieszysz się, że możesz widzieć bądź słyszeć. Ile byś dał, żeby zobaczyć osobę, którą kochasz choćby jeszcze jeden raz, gdybyś przestał widzieć. Co byś dał, żeby posłuchać swojej ulubionej muzyki, jeszcze chociaż raz gdybyś przestał słyszeć? Sztuka doceniana to klucz do szczęścia w życiu i podniesienia poczucia własnej wartości. Póki nie docenisz tego co masz, nie będziesz potrafił docenić niczego co pojawi się w Twoim życiu. Posiadasz znaczenie więcej niż myślisz!

2.Nie porównuj się z nikim

1453213125474

Jak wyjść z cienia innych osób? Przestań się porównywać z kimkolwiek. To właśnie porównywanie się z innymi tworzy bariery i iluzoryczne ograniczenia, wywołujące frustrację u Ciebie. Kluczem do zwiększenia poczucia własnej wartości jest odrzucenie wszelkich prób porównywania się z innymi, a skupienie się na ulepszaniu siebie każdego dnia. To bardzo ważne, aby przestać szukać tego co chcesz osiągnąć w innych ludziach, ponieważ wszystko jest w Tobie, po co tracić czas na innych? Zawsze znajdzie się ktoś lepszy od Ciebie, zawsze ktoś będzie szybszy, silniejszy… Natomiast nie ma to żadnego znaczenia, Ty nie uczestniczysz w żadnym popieprzonym wyścigu szczurów. Jesteś osobą, która z każdym dniem ma ulepszać swoje życie choćby o 1 procent i mieć daleko w dupie całą resztę. Zauważ, że za rok ulepszysz swoje życie o 365 %!

3.Pozbądź się ograniczeń z głowy

12140688_1127831457246601_970255677844776564_n

Ograniczenia niszczą Twoje marzenia i blokują Cię przed podjęciem działania. Ale są to tylko schematy myślowe, które sam sobie ustaliłeś, bądź wkręcili Ci je inni ludzie, świadomie bądź nieświadomie. To co należy zrobić to zakwestionować wszystko co uważasz o sobie jak i o świecie i zacząć budować siebie jak i realizować cele w oparciu o zupełnie inne schematy myślowe. Nie bierz wszystkiego za pewnik, większość nie zawsze ma rację! Mało tego większość się myli, z tego względu tylko 20% osób posiada, aż 80% pieniędzy całego świata, podczas gdy 80 % całej populacji ma ich tylko 20 %. Słynna zasada pareto. Nie wierz ludziom, którzy niczego nie osiągnęli, że Ty również nie możesz, ponieważ oni kłamią! Ale widzisz, tylko Ty decydujesz komu wierzysz. Śmiem twierdzić, że możesz osiągnąć wszystko czego tylko pragniesz, dlaczego? Bo to czytasz! Przeciętniacy nie czytają takich artykułów…

4.Zmień środowisko!

1449332618142~2

Zmień środowisko. Jeśli znajomi, bądź rodzina hamują Cię, niszczą Twoje poczucie własnej wartości lub znacząco je obniżają, wywal ich ze swojego życia. Ludzie, którzy podcinają Ci skrzydła i wykorzystują Cię do własnych celów, nie aprobujący Twoich zamierzeń, tak na prawdę nie są Twoimi przyjaciółmi, tylko pijawkami! Nie warto marnować swojego potencjału jak i życia na przebywanie z takimi ludźmi… Znajdź osoby, które będą wtłaczać do Twojego życia wartość. Dzięki, którym będziesz czuł, że się rozwijasz. Prawdziwi przyjaciele to Ci, którzy nie zazdroszczą Ci Twojego sukcesu i pomagają Ci go osiągać. Twoje poczucie własnej wartości poszybuje na niewyobrażalne poziomy, kiedy zaczniesz otaczać się odpowiednimi ludźmi i odrzucisz tych toksycznych.

5.Postaw cele

1449516408314~2

Jedną z najbardziej budujących poczucie własnej wartości rzeczy jest umiejętność postawienia sobie celów i dążenia do nich. Dążąc do celów i osiągając coraz to większe rzeczy rośnie Twoja pewność siebie, a co za tym idzie poczucie własnej wartości. Kiedy zaczynasz podążać własną ścieżką, do swoich wspaniałych marzeń, które są zamienione w cele, nie ma takiej możliwości, żeby mieć niskie poczucie własnej wartości. Wręcz przeciwnie poczucie własnej wartości rośnie z każdym dniem podobnie jak i pewność siebie. Ponieważ nie żyjesz w modelu, który narzucili Ci rodzice, znajomi, wujki, dziadki, ale jesteś osobą, która kroczy własną ścieżką i jest kowalem własnego losu.

Autor: Łukasz Kafel


Zacznij budować swoje Poczucie własnej wartości i Pewność Siebie już dziś. KLIKNIJ TUTAJ!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.