Jak znaleźć prawdziwy cel w życiu?

Doskonale znam to uczucie, kiedy jesteś sfrustrowany, zniechęcony, a Twoje życie jest przepełnione nudą. Czekasz tylko kiedy skończy się ten dzień, by zacząć kolejny wręcz taki sam… Pamiętam to uczucie, ale już jakby przez mgłę, było to bardzo dawno temu. Nie miałem wtedy celów, ani większych ambicji do czegokolwiek. Odkopując i zarazem przekuwając moje marzenia w cele, ten stan zniknął bezpowrotnie. Zatem jak znaleźć prawdziwy cel w życiu?

1.Zatrzymaj się

person-983889_640

Ważne jest to, abyś już na samym początku poświęcił czas na przemyślenia co do tej pory robiłeś w życiu. Nie ma to nic związanego z teraźniejszością. Pomyśl o przeszłości, co robiłeś? Jakie szkoły wybierałeś? Jakie prace podejmowałeś? Z kim spędzałeś czas? Jak dbałeś o zdrowie? W jakich miejscach bywałeś? Przeanalizuj co robiłeś przez całe swoje życie ( nie ważne ile masz lat) i zadaj sobie jedno proste pytanie: Czy to było dokładnie to co zawsze chciałem robić i mieć? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak” to nie ma żadnego problemu rób to dalej. Natomiast jeśli Twoje wymarzone życie miało trochę inaczej wyglądać to zastanów się czy nie chcesz zacząć wreszcie je budować?

2.Pomyśl o tym co sprawiało że byłeś szczęśliwy jako dziecko

1449516408314~2

Będąc dzieckiem nie mamy żadnych ograniczeń, śmiejemy się , bawimy i cieszymy życiem, dopiero w okolicach późnej szkoły podstawowej i średniej tracimy całą energię do zmieniania świata… Pojawiają się cholerne ograniczenia i słowo „Marzenie” zostaje wywalone z naszej głowy przez społeczeństwo wokół nas otaczające. Więc teraz poświęć kolejną chwilę na to, aby przypomnieć sobie swoje dzieciństwo. Co robiłeś jak byłeś dzieciakiem? Jak się bawiłeś? Co sprawiało Ci największą frajdę? Może kochałeś budować zamki z piasku? Może bawiłeś się w biuro i płaciłeś liśćmi jako pieniędzmi? Może uwielbiałeś fotografować? Zauważ, że to co robiłeś jako dziecko możesz przenieść do teraźniejszości kiedy jesteś starym koniem! Skoro bawiłeś się w biuro może warto założyć własną firmę? Jeśli budowałeś zamki z piasku to na pewno budowa czegoś będzie Cię pociągać, jeśli fotografowałeś to może i staniesz się najlepszym fotografem i globtroterem w dziejach? Ja zawsze, chciałem odkrywać, kolekcjonowałem atlasy i globusy. Dzisiaj podróżuję i dawne mapy służą mi setki tysięcy kilometrów od domu…

3.Wyobraź sobie jak chcesz, żeby wyglądało Twoje życie

1453307402971

Zainspiruj się nie tylko wyobrażaniem sobie swojego przyszłego życia, ale również filmami fabularnymi. Pooglądaj aktorów, może nie Rambo, czy Terminatora, ale zauważ jak ludzie prowadzą swoje życie. Przecież filmy to opowieści o życiu innych ludzi. Ty też możesz takie mieć! W końcu chodzi o to, żeby Twoje życie wyglądało tak, żeby kiedyś mogli nakręcić o Tobie skromny film.

4. Zapisz go na kartce

write-593333_640

Kiedy odnajdziesz już swój cel, swój prawdziwy cel w życiu to postanów, że nigdy się nie poddasz w dążeniu do niego i zapisz go na kartce. To bardzo ważne zapisz go na kartce i powieś na ścianie, lodówce czy gdziekolwiek chcesz. Niech będzie widoczny. Będzie to swoista umowa między Tobą i tylko Tobą, że osiągniesz go . Życie jest za krótkie by zastanawiać się nad tym czy warto, po prostu to zrób bo nie wiesz co tracisz!

Autor: Łukasz Kafel

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Już dzisiaj ZACZNIJ program !!!

Ten post ma 1 komentarz

  1. Świetny artykuł,jestem na mojej najlepszej drodze do osiągnięcia mojego celu.Mam nadzieję że nie zabraknie mi czasu na urzeczywistnienie go.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.