Jak wyeliminować negatywne emocje ze swojego życia

Stres, strach i inne negatywne emocje, niszczą Twoje życie, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Szczególnie w dzisiejszym świecie pełnym szybkich i gwałtownych zmian, ludzie nie potrafią dobrze sobie z tymi negatywnymi emocjami radzić. Czy jest to proste? Oczywiście, że nie, ale to łatwe i w tym artykule pokażę Ci jak w łatwy sposób wyeliminować napięcie i stres spowodowany sytuacjami w Twoim życiu.

1.Przestań brać wszystko do siebie

african-american-883376_1280

Często możesz być w sytuacji, kiedy ktoś na Ciebie nakrzyczy, wyleje swoje żale, bądź będzie niemiły. Nie ma znaczenia czy to w pracy, na uczelni czy w domu. Nie bierz tego do siebie, zapamiętaj jedną podstawową rzecz, że problem nie jest w Tobie. Jest to wołanie o pomoc! To druga osoba ma jakiś problem, wszyscy jesteśmy ludźmi, a nasze życie jest złożone z problemów, nie masz pojęcia czy akurat nie rozstała się ze swoim chłopakiem, czy może ma chore dziecko, albo nie brakuje jej na chleb… Niesamowitym rozwiązaniem dla Ciebie jest tutaj postawa pomocna. Kiedy ktoś na Ciebie krzyczy, bądź jest niemiły zapytaj go: Czy mogę Ci jakoś pomóc? Co mogę dla Ciebie zrobić? Czujesz jak niesamowitą moc ma taka reakcja? Dzięki temu eliminujesz negatywne emocje, które druga osoba wywołała by u Ciebie gdybyś wziął to do siebie i potraktował jako rzeczywiste obrażanie Cię.

2. Przestań obwiniać i osądzać

angry-man-274175_1280

Jednym z największych źródeł negatywnych emocji jest wina. Obwinianie innych, szukanie ciągle sytuacji, w których obwiniasz innych ludzi. Denerwuje Cię osoba, która właśnie prowadzi samochód i stoi przed Tobą na skrzyżowaniu, pani w sklepie, która wolno obsługuje kolejkę czy nauczyciela, który wystawił Ci taką a nie inną ocenę. Zapamiętaj na całe życie, że nikt, ani nic nie może Cię zdenerwować! Nikt nie ma takiej mocy. To że obwiniasz za swoje porażki jak i sytuacje, w których nie udaje Ci się osiągać celów szybko i sprawnie to brak wzięcia odpowiedzialności za swoje życie! Zastanów się, czy jesteś odpowiedzialny za swoje życie? Człowiek odpowiedzialny nie obwinia innych, ani nie narzeka na wszystko dookoła! Czy ktoś kazał Ci wchodzić w taki czy inny związek? Czy ktoś przystawiał Ci pistolet do głowy, abyś wchodził w tę inwestycję bądź zakładał firmę? Czy ktoś kazał Ci jechać tą drogą do pracy, albo robić zakupy w tym sklepie? Zauważ, jesteś odpowiedzialny za swoje życie i za wszystko co Ci się w nim przydarza. Jeśli weźmiesz odpowiedzialność za swoje życie automatycznie wyeliminujesz negatywne emocje, wywoływane ciągłym narzekaniem i biadoleniem na innych ludzi i rzeczy w Twoim otoczeniu. Zawsze kiedy dopada Cię sytuacja kiedy chcesz się zdenerwować powiedz sobie w myślach: „Jestem odpowiedzialny, jestem za to odpowiedzialny” Stres i negatywne emocje odejdą jak za pociągnięciem magicznej różdżki. Trenuj to, a po pewnym czasie odnajdziesz niesamowity spokój.

3. Wybaczaj innym

clasped-hands-541849_1280

Dwie najgorsze negatywne emocje to żal i chęć zemsty, obie emocje skierowane w przeszłość. Czym jest przeszłość? Jest wymiarem czasu, który już nie istnieje! Tego już nie ma, wszystko co się stało w przeszłości już nigdy nie powróci, nie wykorzystasz szans, które zmarnowałeś, nie zmienisz swoich decyzji, ani słów, które wypowiedziałeś. Przeszłość można rozpamiętywać w sposób pozytywny tylko wyciągając z niej lekcję. Musisz pogodzić się z tym że ktoś Cię zranił, musisz pogodzić się z tym że coś nie wyszło lub ktoś odszedł z Twojego życia, póki tego nie zrobisz nigdy nie będziesz naprawdę żyć! Bo nie możesz cieszyć się teraźniejszością żyjąc w przeszłości. Bo przecież przeszłość już nie istnieje, a co nam to mówi? Ze żyjąc w przeszłości tak naprawdę już nie żyjesz, już Cię nie ma! Wybacz wszystkim osobom, ponieważ tylko i wyłącznie Ty blokujesz swoje życie, żal który masz. Podobnie jak w sytuacjach kiedy bierzesz odpowiedzialność za swoje życie, o których pisałem wyżej dodaj do tego od razu i powiedz sobie w myślach „Wybaczam jej/mu”. Kiedy ktoś zajedzie Ci drogę wybacz mu, kiedy ktoś na Ciebie na krzyczy weź odpowiedzialność za swoje życie i wybacz mu. To niesamowite ale jak się tego nauczysz, zmienisz całe swoje życie.

Autor: Łukasz Kafel


Chcesz dowiedzieć się więcej? Interesuje Cię ten temat? KLIKNIJ TUTAJ!!! 

Ten post komentowano 19 razy

 1. Konkretnie, z wielką chęcią zastosuję bo mam z tym spory problem, czy możesz pisac więcej artykułów na ten temat? Jestem zainteresowana tym tematem i chcę w przyszłości osiągnąć pełną harmonię i odciąć się od tch negqatywnych mysli….
  Czas komuś wybaczyć 🙂

  1. Hej Lollka10, Oczywiście, że napiszę jeszcze kilka artykułów na ten temat. To bardzo ważne, aby umieć panować nad swoimi emocjami, dzięki temu możesz znacząco skupić się na osiąganiu swoich celów.
   W takim razie nie zwlekaj 🙂

 2. wybaczyc komus kto Ci zrobil krzywde swiadomie? czasem zemsta jednak jest slodka i poprawia samopoczucie bardziej niz wybaczenie!

  1. Leszek może i nawet poprawia samopoczucie bardziej na chwilę, natomiast nigdy negatywna emocja nie da Ci radości. Emocje wracają do nas niczym bumernag, jeśli dajesz komuś radość to z pewnością ją otrzymasz, jeśli zadajesz komuś ból, sam będziesz przez to cierpiał po pewnym czasie. Nie znam nikogo komu zemsta by pomogła w uporaniu się z negatywnymi emocjami. Nie chcę żebyś mnie źle zrozumiał, oczywiście jeśli ktoś Cię skrzywdził świadomie to jest głupi, jeśli dasz się mu skrzywdzić ponownie to Ty jesteś głupi. Zmierzam do tego, że warto komuś wybaczyć natomiast nigdy nie zapominać co zrobił. Tu bardziej chodzi o Ciebie , a w mniejszym stopniu o druga osobę. Pozbywając się żalu jesteś wolny… 🙂

 3. Zapomnienie o przeszłości to naprawdę za mało, niektórzy nawet jak chcą coś zmienić co im przysparza złych myśli to w jakiś sposób nie mogą, wiedzą że najbliższa przyszłość nie przyniesie sukcesu, są jak bezbronne zwierzęta w klatce, które czekają na wyrok.

 4. Wypróbowałem te techniki, testowałem je cały tydzień! Moje życie zmieniło się nie do poznania, niesamowite… Dzięki Łukasz!

  1. Świetnie Rony!
   Brawo za odwagę i samodyscyplinę, to najlepsze co mogę otrzymać, właśnie taką wiadomość 🙂

   “Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!”

   Powodzenia

 5. Łukasz ja wybaczam czyli nie potrafiłbym się zemścić czy życzyć jej coś złego ale mam w sobie dużo żalu do tej osoby i cięzko pozbyć się nawracających myśli zastanawiam się czy myślenie jestem za to odpowiedzialna nie doprowadzi mnie do jakiegoś wiekszego doła choć wiem że to takdokonałam wyboru i jestem za to odpowiedzialna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.