Jak uczyć się na porażkach?

Porażki dopadają każdego człowieka sukcesu. Poniósł on ich tak bardzo dużo, że nie sposób czasami zrozumieć jakim cudem się nie poddał i nie zaniechał swoich dalszych prób. Jak się okazuje porażki ponosimy bardzo często kiedy zdecydujemy wyjść poza naszą strefę komfortu. Natomiast są one nam niezbędne do tego by się uczyć! Dokładnie tak nauka na błędach doprowadza ludzi do niewyobrażalnych sukcesów i spełnienia w życiu. To dzięki porażkom możemy na prawdę docenić sukces, który osiągamy. Jak zatem najlepiej uczyć się na porażkach?

1.Traktuj porażki jako lekcję

people-690547_1280

Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić jest zmiana my lenia. Zmiana postrzegania porażki. Nie traktuj porażki jako coś złego to podstawowy rzecz. Musisz zrozumieć że porażka to coś dobrego , ludzie przeciętni uważają że porażka to jest coś złego i należy tego unikać za wszelką cenę, natomiast jest to fałszywe przekonanie. Ludzie sukcesu doskonale zdaj sobie sprawę z tego że porażka to lekcja i jest ona potrzebna, ponieważ aby osiągnąć sukces musisz się uczyć. A jedyne lekcje jakie daje Ci życie to właśnie porażki. Od dzisiaj ciesz się z porażek bo sprawiają, że z każdą kolejną zbliżasz się do celu, oczywiście jeśli wyciągasz z nich wnioski.

2.Po każdej porażce zadaj sobie odpowiednie pytania

board-776688_640

Kiedy już przydarzy Ci się porażka w jakiejkolwiek dziedzinie. Nieważne czy rzuciła Cię dziewczyna, czy nie wyszło Ci w biznesie, zatrzymaj się. To co robi większość osób to walenie głową w mur, ponieważ odnosząc porażkę zamiast zadać sobie odpowiednie pytania i dać czas na poszukanie odpowiedzi na nie, brną dalej w kolejne próby i tak zataczają błędne koło… Nie tędy droga. Musisz zadawać sobie odpowiednie pytania. Przede wszystkim: Dlaczego mi się to przydarzyło?
Co sprawiło, że mi się nie udało? Jak mogę postąpić lepiej w przyszłości? Czego mnie to nauczyło? Kiedy znajdziesz odpowiedzi na te pytania, możesz spróbować jeszcze raz oczywiście zmieniając
strategię, którą wysnułeś podczas procesu kontemplacji wyżej zadanych pytań.

3.Oczekuj porażek

1450294435503~2

Jeśli nie popełniasz błędów to znaczy że nie idziesz do przodu. Pamiętaj nie popełnia błędów tylko ten kto nic nie robi. Oczekuj porażek bo jest to znak że zmierzasz w dobrym kierunku. Sukces wymaga poświęceń i bólu, przede wszystkim mentalnego. Musisz się na to przygotować że nie wszystko będzie szło po Twojej myśli, ale właśnie o to chodzi, to sprawia że nasze życie jest tak interesujące i ekscytujące. Zanudziłbyś się na śmierć, gdyby wszystko Ci się udawało. Oczekuj porażek i ucz się na nich ponieważ są to bezcenne lekcje. Jeśli nie popełniasz błędów to znak, że biegniesz za wolno.

4.Spróbuj ponownie, wyciągając wnioski

PicsArt_10-21-06.20.11

Natychmiast po wyciągnięciu wniosków spróbuj jeszcze raz. Najgorsza rzecz jaką możesz zrobić to nie spróbować jeszcze raz. To poddanie się będzie towarzyszyć Ci przez całe życie. Nigdy sobie tego nie wybaczysz, że nie spróbowałeś jeszcze raz. A właśnie to odróżnia ludzi sukcesu, od tych, którzy przegrali w swoim życiu. Ci pierwsi spróbowali jeszcze raz, a kiedy znowu się nie udało to spróbowali
jeszcze raz, aż do skutku. Ci którzy nazywani są przegranymi polegli po pierwszej porażce, już się nie podnieśli, przez całe życie żyli w cieniu swojego potencjału, nigdy nie bądź takim człowiekiem! Walcz ze swoimi demonami i próbuj, aż do skutku, bo kiedyś się uda jak nie za drugim to za trzecim razem. Odwagi!

Autor: Łukasz Kafel

Chcesz dowiedzieć się więcej o walczeniu z przeciwnościami losu? Nie ma problemu KLIKNIJ TUTAJ!

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO DARMOWEGO NEWSLETTERA I OTRZYMAJ 30 MINUTOWE SZKOLENIE WIDEO!

Dołącz do naszej darmowej subskrypcji, a otrzymasz darmowe nigdzie indziej nie dostępne 30 minutowe szkolenie online zdradzające ideę oraz misję SuccessLife…
Czekamy na Ciebie, nie przegap takiej okazji!
Zapisz się już teraz:

[newsletter_form]

Ten post komentowano 2 razy

 1. Urodzilem się, by odnieść sukces, nie porażkę.
  Urodziłem się, by tryumfowac, a nie opuszczać głowę pokonany .
  Urodziłem się, by świętować zwycięstwo, nie skomlec i jeczec
  Nikt nigdy nie oszukuje nikogo bardziej niż samego siebie.

 2. Pierwsi uczą się na własnych błędach -są mądrzy.
  Drudzy uczą się na błędach innych -są szczęśliwi.
  I wreszcie ostatni, którzy nie uczą się ani na własnych błędach, ani na cudzych -to głupcy.
  Nie jestem głupcem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.