Jak stać się bogatym człowiekiem?!

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o luksusowych kurortach na wakacje, pracy która daje Ci spełnienie i jeszcze więcej pieniędzy, samochodach, willach? Musisz koniecznie zmienić się mentalnie! Dlaczego? Bo nawet jeśli przypadkiem to dostaniesz, to będziesz się z tym źle czuł, lub nie będziesz wiedział jak tego używać
Co zatem zrobić, żeby być bogatym – zapewne takie pytanie zadają sobie codziennie miliony ludzi. Najważniejszą rzeczą jednak jest to, aby zmienić myślenie. Zmienić swoją mentalność. Czego uczę w całym projekcie MoneyGenius!
Dla biednych lub przeciętnie zamożnych źródłem wszelkiego zła są pieniądze. Dla bogatych zaś tym źródłem zła jest bieda. Zatem albo coś jest nie tak z jednymi, albo z drugim… Odpowiedź jest prosta, nie możesz mieć pieniędzy, jeśli nie myślisz o nich w odpowiedni sposób i  na odwrót. Jeśli chcesz być bogatym, nie możesz myśleć jak biedny, oto co musisz zmienić w swoim myśleniu:
 
1. Dla biednych źródłem wszelkiego zła są pieniądze. Według bogaczy źródłem zła są bieda i ubóstwo. 
Jeśli w domu nie rozmawiasz o pieniądzach, boisz się mówić o zarabianiu tych pieniędzy, a kiedy ktoś w towarzystwie o nich wspomina, a Ty się czerwienisz lub nie chcesz o tym słuchać, to nigdy nie będziesz bogaty.
 
2. Według biednych egoizm to wada, według bogatych – cnota. 
Najpierw musisz stać się egoistą! Dokładnie tak, jeśli się o siebie nie zatroszczysz w pierwszym przypadku, to nigdy nie będziesz umiał się zatroszczyć o innych. Nie możesz chcieć pomagać biednym, będąc jednocześnie biednym. Jak wytłumaczysz swoim dzieciom, że nie stać Cię na ich studia lub lekarstwa, gdy tego potrzebują… Musisz najpierw sam zdobywać wiedzę, nie słuchać wszystkich na około jak liść na wietrze tylko zmierzać do swojego celu.
 
4. Przeciętni są przekonani, że studia prowadzą do bogactwa. Bogaci twierdzą, że do dobrobytu doprowadziła ich specjalizacja. 
Gdyby studia prowadziły do bogactwa to niemal każdy po studiach byłby bogaty! Jednak jest zupełnie inaczej. Coraz częściej słyszymy o ludziach, którzy po studiach nie pracują w swojej specjalizacji, czasami nawet są bezrobotni… Gdyby studia prowadziły do bogactwa, to wykładowcy byli by bogatymi ludźmi, zastanów się jakim majątkiem władają Ci ludzie, którzy uczą Cię na studiach? I zadaj sobie drugie pytanie, skoro uczysz się od biednych to jak chcesz być bogatym?
 
5. Biedni patrzą w przeszłość i wspominają: “kiedyś było lepiej”. Bogaci w tym czasie patrzą w przyszłość. 
Jeśli się nie rozwijasz tylko stoisz ciągle w tym samym miejscu, to się nie dziw, że wciąż jest gorzej w Twoim życiu. Świat z każdym dniem pędzi coraz szybciej do przodu, a Ty stojąc w miejscu, nie tylko stoisz, ale też się cofasz! Jesteś w tyle, podczas gdy Ci którzy się rozwijają jeżdżą na szkolenia i zdobywają doświadczenie pędzą do przodu i stają się mądrzejsi, co za tym idzie bogatsi.
 
6. Przeciętni zarabiają wykonując pracę, której nie kochają. Bogaci zarabiają na swojej pasji. 
Jeśli pracujesz nad czyimiś marzeniami (czyt. W pracy na etacie) To nigdy tej pracy nie pokochasz prawdziwie. Bo to nie jest Twoje marzenie tylko kogoś innego… Zastanów się jak chciałbyś żyć co chciałbyś robić, gdyby pieniądze się nie liczyły, a potem po prostu zacznij to robić po godzinach, aż zacznie przynosić pieniądze!
 
7. Przeciętni mają niskie oczekiwania, żeby się nie rozczarować. Bogaci lubią wyzwania i mają duże wymagania. Również wobec siebie. 
Jeśli celujesz w błoto to wpadniesz w to błoto… Jeśli celujesz w słońce, to nawet jeśli do niego nie dolecisz to będziesz pośród gwiazd. I właśnie tak powinieneś stawiać w swoim życiu wymagania dla siebie!
 
8. Biedni są przekonani, że trzeba COŚ zrobić, by się wzbogacić. Bogaci zaś wierzą, że musisz być KIMŚ, by zarabiać duże pieniądze. 
Niezależnie od tego czym będziesz się zajmował, najważniejsze jest to jaką osobą jesteś. Wiedza na której możesz zarobić to szydełkowanie, albo reperowanie samochodu – to umiejętności twarde. Ale żeby zdobyć bogactwo nie wystarczy coś robić , w czymś być dobrym. Potrzebujesz umiejętności miękkich, jak sprzedaż, marka osobista, umiejętność negocjacji itd…
 
9. Przeciętni żyją ponad stan. Bogaci wydają mniej niż zarabiają. 
Oszczędzanie – To czego uczę Cię na samym początku projektu MoneyGenius. Musisz oszczędzać, by stać się bogatym
 
10. Przeciętni uczą swoje dzieci, jak przetrwać. Bogaci uczą je, jak zostać bogatym. 
Twoje życie jest odbiciem 5 osób z którymi najczęściej przebywasz. Nie możesz zostać bogatym jeśli przebywasz z ludźmi biednymi, musisz zmienić środowisko!
 
11. Przeciętni wolą rozrywkę od edukacji. Bogaci odwrotnie – przedkładają naukę nad rozrywkę
Jedno zdanie podkreśla wszystko. Biedni mają wielkie telewizory, zaś bogaci ogromne biblioteki.- Czytaj codziennie książki o inteligencji finansowej, zamiast oglądać kolejny odcinek „Barw Szczęścia” –  a raczej głupoty…
 
12. Dla przeciętnych najważniejsze jest oszczędzanie. Dla bogatych – zarabianie. 
Słynna maksyma po co zarabiać skoro można oszczędzać,  dłuższą metę nie zda egzaminu. Nie chodzi o to, aby każdego miesiąca wydawać mniej, ale o to by każdego miesiąca zarabiać więcej, nie wydając więcej!
 
13. Przeciętni bardzo ostrożnie posługują się pieniędzmi. Bogaci wiedzą zaś, kiedy podjąć ryzyko. 
Brak odwagi – to brak efektów – Brak efektów – To brak pieniędzy!
 
14. Przeciętni wierzą, że trzeba wybrać między byciem bogatym, a posiadaniem wspaniałej rodziny. Bogaci wiedzą, że można mieć to wszystko naraz. 
Mało tego, jeśli nie zarabiasz pieniędzy, to duże prawdopodobieństwo , że w przyszłości właśnie o to będziesz kłócił się z żoną/mężem, dziećmi, że to będzie jedyny sens waszego życia, zarabiać więcej, płacić rachunki, martwić się. Jednym słowem życie będzie męczarnią od pierwszego do pierwszego. Kiedy kasa przestaje się liczyć zaczyna się wymarzone życie z celami i rozwojem.
 
 

ZMIEŃ SWOJĄ MENTALNOŚĆ FINANSOWĄ JUŻ DZIŚ – DOŁĄCZ DO PROJEKTU MONEYGENIUS ZOBACZ JAK ZACZĄĆ?!

SUBSKRYUBUJ KANAŁ NA YOUTUBE!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.