Jak skutecznie podejmować decyzje?

Potrafisz podejmować decyzje? Umiejętność podejmowania decyzji to sztuka, sama w sobie. Jedna z umiejętności miękkich, która otwiera przed Tobą setki możliwości i każdego dnia może przenosić Cię na zupełnie nowy poziom Twojego życia. Ten artykuł odpowie Ci na pytanie w jaki sposób podejmować decyzje i jak ćwiczyć mięsień decyzyjny, abyś mógł w swoim życiu podejmować najlepsze, trafne i szybkie decyzje. Bo czasami wystarczy ułamek sekundy i przemknie Ci obok nosa niesamowita okazja, być może pojawi się następna, być może nie. Nieważne, gdyż nie podjąłeś decyzji…

1. Zapisz ją

write-593333_640

Pierwsza najważniejsza rzecz to zapisanie swojego celu. Podjąłeś decyzje, zapisujesz ją na kartce papieru, wieszasz w widocznym miejscu i każdego dnia masz to przed oczami! Zapisz swoją decyzję w formie pozytywnej na kartce ręcznie! to bardzo ważne, zachodzi magiczna czynność pomiędzy zapisywanie czegoś na papierze, a naszą podświadomością. Jest to swoista umowa pomiędzy Tobą i tylko Tobą. Pewien rodzaj zobowiązania. Powiem Ci z własnego doświadczenia, że każdego roku kiedy podsumowuję moje dokonania, ze wszystkich celów spełniam 90 % z nich. Każdy cel zapisany na papierze rozłożony odpowiednio w czasie zostaje przeze mnie zrealizowany, u Ciebie będzie tak samo.

2.Zrób pierwszy krok natychmiast po jej zapisaniu

landscape-773145_640

Od razu po tym jak zapiszesz cel musisz podjąć działanie. Nie może być tak, że odwlekasz podjęcie działania po zapisaniu decyzji, jeśli zrobisz to w ten sposób nic nie wyjdzie z całego procesu, ponieważ nie podjąłeś decyzji! Podjęcie decyzji to jej zapisanie i działanie w tym kierunku, jeśli nie podjąłeś działania, tak na prawdę nie podjąłeś decyzji, pamiętaj!

3. Mów o swojej decyzji innym!

marriage-918864_1280

Zacznij mówić o swoich celach innym ludziom, to bardzo ważne. Kiedy mówisz innym o sowich celach, nakładasz na siebie pewna motywację do nie poddawania się, gdyż w momencie kiedy się poddasz, ludzie, którym powiedziałeś o swoim celu, zobaczą że nie podołałeś. Wystawisz się wtedy na osąd innych, pośmiewisko, że nie podołałeś temu zadaniu. Dzięki temu zabiegowi, bardzo mocno będziesz trzymał się podjętych decyzji.

3.Podejmuj każdego dnia czynności związane z Twoją decyzją

ulsan-442399_640

Każdego dnia podejmujesz działanie mające na celu zbliżyć Cię do rzeczy, którą postanowiłeś osiągnąć, bądź umiejętności, którą zdecydowałeś się posiąść. Nie ma weekendów, nie ma wolnych niedziel i obijania się. Każdego dnia musisz podejmować czynności związane z Twoim celem. Choćby miały to być małe kroczki, nieznaczne czynności trwające krótką chwilę, to wykonuj je każdego dnia.

4.Nie ma odwrotu, nigdy nie zaprzestawaj pracy nad swoim celem

sport-1043190_1280

Nigdy się nie poddawaj i idź pod prąd. Nie możesz być osobą, która odpuszcza kiedy robi się ciężko, musisz walczyć. Jeśli zaprzestaniesz pracy nad swoim celem to skutki tego będą widoczne dopiero w przyszłości. Minie miesiąc i będziesz żałował że zostawiłeś za sobą wszystko co najlepsze. To trochę straszne bo ludzie odpuszczają gdy robi się na prawdę ciężko, tylko nie są, badź nie chcą być świadomi tego, że to jedyna droga do wygrania w życiu – poświęcenie dzisiaj dla jutra. Bądź tym który to uczyni i nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj.

Autor: Łukasz Kafel

Chcesz nauczyć się żelaznej samodyscypliny i poznać kod sukcesu? Śmiało KLIKNIJ TUTAJ!

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO DARMOWEGO NEWSLETTERA I OTRZYMAJ 30 MINUTOWE SZKOLENIE WIDEO!

Dołącz do naszej darmowej subskrypcji, a otrzymasz darmowe nigdzie indziej nie dostępne 30 minutowe szkolenie online zdradzające ideę oraz misję SuccessLife…
Czekamy na Ciebie, nie przegap takiej okazji!
Zapisz się już teraz:

[newsletter_form]

Ten post ma 1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.