Jak się robi miłość?

Kto nie marzy o wspaniałym związku i życiu jak z bajki? On chciałby poznać tą jedyną, a ona poszukuje wciąż “tego czegoś” co pozwoli jej zostać przy nim do końca jej dni… Miłość niczym z filmów Hollywood i zakręcone, szalone życie, w świecie bez kłótni i nieporozumień, gdzie wszyscy żyją długo i szczęśliwie. Miłość, zakochanie, zauroczenie, jak zwał tak zwał, niestety życie to nie film, nie jest to tez z pewnością bajka. Brutalna rzeczywistość rzuca na kolana kończące się związki kolejnym zawodem, zbyt wielkimi stworzonymi na początku oczekiwaniami i presją ze strony środowiska: “Kiedy w końcu sobie kogoś znajdziesz?” Brzmi znajomo? Skoro tak, zapraszam Cie do artykułu, który wyjaśni Ci jak się robi miłość, ale w tym realnym świecie.

1.Czy znasz miłość?

couple-1008699_1280

Na samym początku zatrzymaj się i zastanów się czy doświadczyłeś kiedyś miłości? Nie mówię tu o miłości, która możesz znać z lektur szkolnych, gdzie kochasz kogoś nawet nigdy wcześniej z tą osobą nie rozmawiając… Rzeczywiście takie postrzeganie tej przypadłości, musi się zakończyć strzałem w łeb… Miłość to zbyt duże słowo by móc szastać nim na lewo i prawo. Przede wszystkim trzeba być świadomym jednej prostej rzeczy: Miłość nie pojawia się od razu. Możesz być uczestnikiem sytuacji gdzie podlegasz urokowi drugiej osoby, zwanej zauroczeniem, możesz również być szczęśliwy podczas spędzanego czasu z daną osobą, ale to nie miłość mój przyjacielu… Miłość to przypadłość, której wielu ludzi , nigdy nie doświadczyło, a tylko się o nią otarli… Jak to jest, że 3 na 4 małżeństwa się rozpadają?  Jak to możliwe że po pół roku rozpada się większość związków, gdzie jedna osoba zawsze jest tą pokrzywdzoną podczas, gdy druga uwalnia się niczym z więzienia? Gdzie zapodziewa się ekscytacja i magia, która trwała przez pierwsze 2 miesiące oraz granica uczucia i przyzwyczajenia? Właśnie dlatego jesteś świadkiem takich historii, być może dlatego jesteś aktorem tych przedstawień, które wydarzają się każdego dnia. Wszystko przez to, że nie masz pojęcia czym jest miłość i być może jeszcze nigdy jej nie doświadczyłeś…

2.Puste słowa

marriage-918864_1280

Wielką zmora są puste słowa, które wypaczają ich piękno w najprostszej postaci. Nadużywanie zwrotów typu “kocham Cię”, “tęsknię”, “myślę o Tobie”, wypowiadane zbyt często w zbyt beznadziejnych sytuacjach, sprawiły że te słowa przestały nieść jakikolwiek ładunek emocjonalny. Jak możesz kogoś kochać po miesiącu, jak możesz o kimś myśleć po 10 minutach znajomości, jak możesz tęsknić widząc osobę wczoraj… Więcej prawdziwych wyznań miłosnych widziały lotniska, niż ołtarze kościołów, zresztą podobnie jak więcej prawdziwych modlitw miało miejsce w szpitalach… Słowa przestały mieć jakiekolwiek znaczenie, nie idą za nimi czyny. Musisz pamiętać o tym że pewne słowa wypowiedziane za wcześnie mogą wszystko zepsuć. Deklarowanie zobowiązań i sztuczne wywieranie presji na drugiej osobie nie tyle, że nie pozwoli Ci ją przy sobie utrzymać to spłoszysz ją szybciej niż Ci si wydaje.

3. Związek to praca na pełen etat

couple-1149143_1280

Udaje się wam doprowadzić relację do związku, oczywiście nie po dwóch spotkaniach… I co potem? Oglądanie filmów i wspólny seks, wyskoczenie czasem coś zjeść i tyle? Przykro mi, ale takie podejście tworzy tylko jeden schemat. Kończenie związków jeden po drugim i bycie skazanym w pewnym momencie na związek z osobą poniżej swoich oczekiwań. Związek to praca na pełen etat i zaniedbywanie go doprowadzi do katastrofy życiowej. Myślisz że skoro jesteś w związku to już możesz brać tę osobę za pewnik? Że co, że uwodzenie się skończyło? Uwaga ono się dopiero zaczęło! To start, waszej drogi i zaniedbania z jednej bądź drugiej strony mogą być katastrofalne w skutkach. Najlepszy typ związku to związek, w którym dajesz, ale nie oczekujesz niczego w zamian. Zatem dawaj zawsze z siebie jak najwięcej i inwestuj w tą relację jak najwięcej. To jedna z najważniejszych inwestycji Twojego życia i nie mam tu na myśli inwestowania pieniędzy. Od tego są inne dziedziny. Inwestuj niezapomniany czas, bo nawet jeśli wam nie wyjdzie to wspomnienia zostaną na zawsze. Związki to taka sama dziedzina jak biznes, nie rozwijany się zatraca, wyprzedza go konkurencja, aż w końcu bankrutuje bo na rynku pojawiają się lepsi gracze. Jeśli coś robisz rób to najlepiej, jeśli jest coś w życiu w co trzeba włożyć nie tylko czas ale i serce to z pewnością są to związki.

4.Nie możesz dać czegoś, czego nie masz

lotb

Myślisz że jeśli znajdziesz ukochaną osobę to coś się zmieni w Twoim życiu? Jesteś przekonany o tym,że ktoś może Ci dać szczęście? Mylisz się po raz kolejny. Nikt nie da Ci szczęścia, bo tylko Ty możesz je sobie dać. Wielka prawda, w którą większość nie wierzy. Czy powinno to obchodzić tych,którzy zdają sobie z tego sprawę? W żadnym wypadku. oni są już szczęśliwi, po co mają kogoś do tego przekonywać. Bardzo ważną rzeczą jest tutaj to, abyś zrozumiał, że zanim pokochasz kogoś, wpierw musisz pokochać siebie. Jak zamierzasz komuś coś dać skoro sam tego nie posiadasz? Będziesz okłamywał druga osobę przez całe życie? Spokojnie ta osoba nie będzie z Tobą przez całe życie bo zobaczy, że ją okłamujesz… Musisz najpierw powiedzieć “Kocham Cię” osobie która patrzy na Ciebie w lustrze, dopiero potem masz prawo powiedzieć to komuś innemu. Brak wysokiego poczucia własnej wartości, prowadzi do kłótni, zaborczego ego, wiecznego niezadowolenia i braku dystansu do siebie. Właśnie dlatego żaden związek nie przetrwa próby czasu, bo na początku kupujesz samo zewnętrze danej osoby,dopiero potem okazuje się jaka jest w środku. I dalej myślisz, że powiedzenie “kocham Cię” jest takie proste, żeby szastać nim na lewo i prawo po 3 spotkaniach?

5.Zacznij od siebie

love-737910_640

Kochać siebie to jedno, ale pracować nad sobą to drugie. Bez pracy nad sobą nie znajdziesz wymarzonej osoby. Znowu mamy tu do czynienia z samodoskonaleniem się i tak jest w istocie, gdyż jest Ci ono potrzebne niczym powietrze. “Jestem jaki jestem nie będę się zmieniać”, “Musi mnie pokochać takim jakim jestem”. Jesteś bohaterem opowieści o wiecznym kawalerze, bądź starej pannie? Jeśli wypowiadasz takie słowa to z pewnością się takim typem staniesz. Wybierasz swoje życie i to kim w nim jesteś. Każdy się zmienia i to zmienia się z każdym dniem. Niestety często nie jest tego świadom i ucieka w jedną lub w drugą stronę popadając w skrajności. Bez pracy nad swoim charakterem, wartościami oraz przekonaniami, nie znajdziesz wymarzonej osoby. Możesz wyzywać dziewczyny od dziwek, a Twoja koleżanka twierdzić że faceci to kutasy i każdy jest taki sam, ale co kogo to obchodzi… Ty marnujesz swoje życie i mało tego to Twoja wina. Zmian przekonań, bardzo często fałszywych oraz rozwój charakteru wraz z modelowaniem wzorów jest nieodłączną formą budowania wspaniałego życia, więc na miłość boską zacznij pracę nad sobą. Dopiero kiedy to zrobisz możesz zastanowić się kogo Ty szukasz. Największym kłamstwem jakie kiedykolwiek słyszałem to to że: “przeciwieństwa się przyciągają” To kolejna bajeczka, która wkręcili Ci w filmach Disneya. Tylko i wyłącznie z ludźmi podobnymi możesz być szczęśliwy zapamiętaj to na całe życie. Oszczędzisz sobie nerwów.

6.Świadomość różnic

glasses-213156_1280

Kiedy już pracujesz nad sobą i znalazłeś osobę, która odpowiada Twoim wymaganiom, bo z pewnością takie będziesz miał po przejściu drogi, o której piszę. Zastanów się nad różnicami, które was dzielą. Różnicie się pod wieloma względami, kierujecie się zupełnie innymi mechanizmami. Ty nie możesz się skupić na więcej niż jednej czynności, podczas gdy ona może rozmawiać przez telefon gotować obiad i przebierać bobasa. Ty lubisz mecz i filmy akcji, a ona ogląda rozmowę dwójki bohaterów przez 300 odcinków. Dla Ciebie ważne są logicznie przedstawione sprawy, gdzie masz wszystko wyłożone kawa na ławę, a ona to jeden wielki kłębek emocji, które wybuchają w najmniej spodziewanym momencie. Jesteście różni, ale to właśnie to pozwala się wam nie zanudzić na śmierć ze sobą. I to nie są żadne przeciwieństwa bo charaktery macie podobne, tylko w ten sposób można tworzyć wspaniałe związki. Pojawia się wtedy coś takiego jak wspólne marzenia, dążenie do nich. Wizja, która łączy wasze więzi jeszcze bardziej. Zrozumienie i troska o druga osobę oraz wspaniały seks, pełen namiętności i uniesień. Wtedy pojawia się coś co można by nazwać miłością, coś nieznanego większości. Bo większość nigdy nie przeszła tej drogi, zadowoliła się przeciętnością swoją i partnera. Całe życie szarpiąc się i wyrzucając swoje niezadowolenie. Dlatego wniosek jest jeden i powinie Ci się nasunąć już po przeczytaniu tego artykułu…

Miłość się nie przydarza, ją się robi!

Nie przejmuj się że nie masz osoby, z którą możesz stworzyć związek, dużo lepiej jest popracować nad sobą i świadomie dążyć do spełnienia się w roli wspaniałego partnera. Ciągle udoskonalaj swój charakter i poznawaj nowe osoby, zadawaj się z osobami, które odpowiadają Twoim preferencjom, pokonuj nieśmiałość, schowaj wstyd do kieszeni i buduj wspaniałe szczęśliwe życie. jeśli już jesteś związku to ożyw go na nowo póki będzie za późno i nie zmarnuj sobie życia przebywaniem z osobą która jest poniżej Twoich oczekiwań i standardów.

Autor: Łukasz Kafel


Ten post komentowano 5 razy

  1. Tak znalazłam miłość,ale ją puscilam wolno.Bo najpiękniejsza miłość to wolna miłość.Miłość zamknięta umiera

  2. Widocznie nie zaznałeś jeszcze miłości autorze….Miłości nie da sie zdefiniowac, ani ująć w punktach. Gdybys zapytal kilku osób, które NA PARWDE kochaja, czym jest miłośc, każda z nic wymieniła by conajmniej dwadziescia definicji tego słowa i kazda z tyc osób wymieniała by rózne definicje. Każdy człowiek ma swoje odczucie miłości. Miłośc to nie chłodna kalulkacja, ani nie mozna jej porównac do biznesu. Miłość to coś nad czym zapanować nie mozna, to sie po prostu czuje…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.