Jak radzić sobie z zazdrością innych?

Często się zdarza, że jak zaczynasz osiągać różne fajne rzeczy i Twoje życie zaczyna wyglądać dokładnie tak jakbyś tego chciał i jak wcześniej o tym opowiadałeś innym. Znajdą się ludzie, którzy będą Ci najprościej w świecie zazdrościć. To nie będą hejterzy, tylko zazdrośnicy, próbujący emanować negatywną energią wobec Ciebie. Nie okazujący szacunku, często opryskliwi i próbujący podchwytliwymi komentarzami wybić Cię z rytmu. Jak sobie radzić z tego typu ludźmi i najgorszą emocją jaką jest zazdrość ze strony innych? Zapraszam Cie do lektury tego artykułu.

1. Nie daj się wciągnąć w jakąkolwiek konkurencję

1449332618142~2

Po pierwsze, nie daj się wciągnąć w żadną sztuczną konkurencję. Kiedy ktoś ewidentnie Ci zazdrości, czy to osiągnięć, wyglądu, znajomych, będzie próbował w pewien głupkowaty sposób Ci dopiec. Szczególnie może mieć to miejsce kiedy jesteś na prawdę szczęśliwy i dumny z tego co osiągasz i jakie życie prowadzisz. Może zdarzyć się tak, że będziesz poddawany próbie podjęcia konkurencji z osobą, która Ci zazdrości. Zacznie ona okazywać brak szacunku wobec Ciebie i niechęć. Możesz być świadkiem dociekliwych komentarzy względem Twojej osoby, mających na celu wyprowadzenie Cię z równowagi i podjęcie konkurencji. Pamiętaj, żeby nigdy nie kłócić się z idiotą. Wiesz dlaczego? Bo wtedy mamy do czynienia z dwoma idiotami. Nie potrzebujesz udowadniać nikomu tego co sobą prezentujesz oraz tego kim jesteś. Nie konkuruj z nikim.

2.Olej to

1450729027576~2

Najprostszym sposobem na poradzenie sobie z negatywnymi osobami,które emanują zazdrością wokół nas to olanie ich… Nie przejmuj się w ogóle ich obecnością, traktuj ich jak powietrze. Oczywiście kiedy jesteś zmuszony się z nimi skonfrontować traktuj ich jak swoich przyjaciół z szacunkiem i zainteresowaniem. Olej to że osoby te nie potrafią zaakceptować tego że potrafiłeś udowodnić im że można osiągnąć coś zaczynając z niczym. To nie jest Twój problem tylko ich. To oni mają jakiś problem ze sobą , nie potrafią przyznać się do błędów które popełniają i mają masę kompleksów, z którymi Ty miałeś odwagę sobie poradzić. Oni niestety nie, ale to nie Twój problem.

3.Zapanuj nad emocjami

1450294435503~2

Nigdy nie wolno Ci denerwować się i tym samym pogarszać swojego stanu emocjonalnego. Tak postępują ludzie słabi. Musisz kontrolować swój stan emocjonalny, nie pozwól aby ktokolwiek mógł zepsuć Ci humor swoją obecnością i opryskliwymi gadkami. Ty panujesz nad swoimi emocjami, jesteś Panem swoich emocji, podobnie jak jesteś Panem swojego życia i tylko Ty decydujesz kiedy się zdenerwujesz. Nikt nie ma takiej mocy, żeby Cię zdenerwować masz ją tylko Ty sam. Nie karm ego innych ludzi, tym że potrafili zmusić Cie do negatywnych emocji.

4.Odetnij się od takich osób

woman-737437_1280

Najbardziej konstruktywną strategią w tym temacie to odcięcie się od toksycznych osób. Słuchaj nie zmienisz ich. Może się zdarzyć ze osoba, która ci zazdrościła, w pewnym momencie zacznie prace nad sobą i zacznie Cię podziwiać ale jest to tak prawdopodobne jak śnieg w lecie, więc nie marnuj czasu na przebywanie z takimi osobami. Jest różnica między osobami, które Cie podziwiają i chcą przebywać z Tobą, a ludźmi którzy najprościej w świecie Ci zazdroszczą i będą próbować zaszkodzić w każdej możliwej sytuacji. Niestety świat sukcesu nie jest dla każdego. Jest dla osób które potrafią z tym sukcesem wytrzymać. Więc poślij daleko w las osoby, które Ci zazdroszczą, staraj się ich unikać i nie przejmuj się nimi. Tak już jest…

Autor: Łukasz Kafel

Zobacz najnowszy Film!

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat budowania i obierania ścieżki życiowej? KLIKNIJ TUTAJ!

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO DARMOWEGO NEWSLETTERA I OTRZYMAJ 30 MINUTOWE SZKOLENIE WIDEO!

Dołącz do naszej darmowej subskrypcji, a otrzymasz darmowe nigdzie indziej nie dostępne 30 minutowe szkolenie online zdradzające ideę oraz misję SuccessLife…
Czekamy na Ciebie, nie przegap takiej okazji!
Zapisz się już teraz:

[newsletter_form]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.