Jak radzić sobie z kryzysem w życiu?

Moment kryzysowy w naszym życiu zdarza się co najmniej raz. Nieważne czy miałeś już kryzys czy właśnie przez niego przechodzisz, a może jeszcze Cię nie dopadł. Jest to moment w któryM zastanawiasz się czy na prawdę podołasz temu wszystkiemu? Czy jesteś w stanie to wytrzymać i jak długo to jeszcze potrwa? Nie jest to z pewnością coś miłego, ale jest to zarazem wielka szansa na zmianę. Jest to również moment, dzięki któremu możesz w swoim życiu zacząć robić zupełnie nowe rzeczy. Dowiedz się jak poradzić sobie z momentem kryzysowym w życiu w tym artykule.

1.Zaakceptuj to co się stało

1449775741036~2

Pierwszy krokiem do poradzenia sobie z kryzysem jest jego zaakceptowanie. Zaakceptuj rzeczy które się wydarzyły , nie zmienisz przeszłości, nie wykorzystasz szans, które przepadły, ani nie przywrócisz osobom życia.Powiedz sobie: W porządku, niech tak będzie. I odetnij się od  tego co właśnie się wydarzyło. To właśnie brak zaakceptowania sytuacji rodzi ciągły ból i bezsilność, tak nie zachowuje się człowiek silny.  Aby stworzyć silny charakter potrzebujesz takich momentów i ważnym jest, aby te momenty przezwyciężać. Zacznij od akceptacji sytuacji, które Ci się przytrafiły.  Jeśli to zrobisz, otworzysz przed sobą możliwości do wyjścia z kryzysu, który Cię napotkał.

2.Skup się na pozytywnej stronie

1450023466127~2

Widzisz w życiu możemy skupić się na jednym z dwóch obszarów, na obszarze pozytywnym i negatywnym danej sytuacji. Jak zapewne się domyślasz skupianie się na negatywnych rzeczach będzie rodzić negatywne skutki i na odwrót. Skupiając się na rzeczach pozytywnych danej sytuacji możesz automatycznie tworzyć rozwiązania i zacząć wychodzić z kryzysu. To na czym się skupiasz przydarza Ci się w życiu. Musisz być świadom tego co właśnie poznajesz. Skupiając się pozytywnie możesz wyjść nawet z najgłębszego dołka, natomiast pojmując swoją aktualną sytuację negatywnie już przegrałeś i depresja gwarantowana…. Skup się pozytywnie na każdej rzeczy: Jeśli tracisz pracę -będzie lepsza, jeśli tracisz związek – będzie lepszy, nawiasem mówią tak jest zawsze.

3.Dostrzeż wspaniały czas i podejmij decyzję!

1452961324000

Stajesz przed niesamowitą szansą, kiedy już zaakceptujesz sytuację która ci się przydarzyła i nastawisz się pozytywnie, dzieje się rzecz niesamowita. dostrzegasz wspaniały czas, który otrzymujesz. Ponieważ każdy koniec to nowy początek coś się kończy, ale zarazem coś się zaczyna! Masz czas wreszcie na robienie rzeczy, o których zawsze marzyłeś, masz czas na zmienienie czegoś w swoim wyglądzie, charakterze. Możesz wyjechać znaleźć wspaniałe osoby, miejsce na ziem. Kiedy wszystko się wali, masz dwa wyjścia odbudowywać to starymi materiałami, bądź wyruszyć i budować wszytko nowe. I decyzja należy do Ciebie, bądź jednak świadom tego, że kryzys to najlepsza okazja do tego, aby zacząć wszystko od nowa! Kiedy już dostrzeżesz wspaniała okazję to podejmij decyzję i ruszaj! Nie zatrzymuj się i działaj ku spełnieniu celu, który sobie zamierzysz, nie ważne czy droga będzie długa i niezbyt łatwa, warto w życiu zaryzykować i kto wie może to będzie początek Twojej największej przygody w życiu.

Autor: Łukasz Kafel

ZAPISZ SIĘ NA NADCHODZĄCE SZKOLENIE ONLINE!!! DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA A OTRZYMASZ LINK DO POKOJU KONFERENCYJNEGO!!!

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO DARMOWEGO NEWSLETTERA I OTRZYMAJ 30 MINUTOWE SZKOLENIE WIDEO!

Dołącz do naszej darmowej subskrypcji, a otrzymasz darmowe nigdzie indziej nie dostępne 30 minutowe szkolenie online zdradzające ideę oraz misję SuccessLife…
Czekamy na Ciebie, nie przegap takiej okazji!
Zapisz się już teraz:

[newsletter_form]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.