Efekt Motyla – Jak jedna decyzja może wpłynąć na całe Twoje życie?

Dzisiaj temat z innej beczki. Uwielbiam dobre kino, rozumiem przez to świetnych aktorów i niebagatelne scenariusze. Jednym z filmów, które Ci polecam to Efekt Motyla z Ashtonem Kutcherem w roli głównej.
Oczywiście nie jest to storna poświęcona filmom, nie będę Ci przedstawiał recenzji. Chcę zwrócić uwagę na jedna rzecz, którą możesz wyciągnąć po przekontemplowaniu (czyli dogłębnej analizie) tego filmu. Jak Twoje decyzje wpływają na Twoje życie? Co by się stało gdybyś dzisiaj robił coś zupełnie innego? Jak dzięki temu wyglądałoby, bądź zmieniło by się Twoje życie?

1.Wszystko się liczy

people-1031169_1280

Wydaje Ci się że to co robisz w tym momencie ma małe znaczenie? Mylisz się… Ma i to ogromne! Wszystko się liczy, każde słowo, każdy gest, każda decyzja, a zarazem działanie. Masz 100 % wpływu na swoje życie. Nie ma czegoś takiego jak przypadek. To wymówka, stosowana przez ignorantów i nieudaczników. To że marnujesz czas na głupotach w internecie, przebywaniu z niewłaściwymi ludźmi i robieniu rzeczy niepotrzebnych ma kolosalny wpływ na Twoje wyniki w dziedzinach dla Ciebie ważnych. Z badań przeprowadzonych w stanach zjednoczonych dotyczących efektywności sprzedawców wynika, że przeciętni sprzedawcy zarabiający 10 tysięcy dolarów rocznie nie różnią się niczym od sprzedawców zarabiających 50 tysięcy. Pracują tyle samo godzin, tajemnica jednak tkwi w tym jak wykorzystują swój dzień pracy. Przeciętni spędzają ponad godzinę czasu pracy na piciu kawy, kolejną na przegadaniu głupot w internecie, aż 3 godziny na wyjazdach i pozostałe 2 godziny na nieumiejętnym przygotowaniu się do pracy i złemu jej planowaniu. Zostaje im tylko godzina, na zarobienie pieniędzy… Na pewno zdajesz sobie sprawę, że Ci najlepiej zarabiający sprzedawcy robią zupełnie coś innego. Każda sekunda jest ważna,każdy Twój krok. Jeśli się nie rozwijasz to się cofasz, wszystko się liczy i nic nie stoi w miejscu.

2.Każdy dzień to miliony szans

1452961324000

Nie mam życia o jakim marzyłem, to wszystko do bani… Narzekanie Cię wyniszczy! Pamiętaj, że każdy dzień to miliony szans. możesz nauczyć się wszystkiego czego chcesz, możesz osiągnąć cokolwiek zapragniesz, ale kluczem do tego wszystkiego jest odwaga i działanie! Bez działania nic się nie zmieni. W kółko powtarzam to na każdym szkoleniu, w każdym artykule, bo to jest klucz! Zapamiętaj to na całe życie: Każdego dnia masz miliony szans na znalezienie wymarzonej osoby, przechodzi każdego dnia obok Ciebie, a nie poznałeś jej tylko dlatego, że brakowało Ci odwagi, bądź nie poświęcasz czasu na budowę fajnego charakteru. Każdego dnia czekają na Ciebie ludzie, którzy chcą Ci zapłacić za Twoje produkty bądź usługi tylko wciąż nie mogą ponieważ ich nie stworzyłeś bo brakowało Ci odwagi lub poddałeś się zbyt wcześnie. Każdego dnia czeka na Ciebie miliony przepięknych miejsc i ludzi, ale wciąż ich nie poznałeś bo brakuje Ci odwagi lub byłeś zbyt leniwym, aby nauczyć się języka…
Nie zmarnuj kolejnych szans bo życie ci ucieka. Masz prawo marzyć, spełniać te marzenia i być w życiu szczęśliwym.

3.Nie możesz zmienić przeszłości, ale możesz stworzyć przyszłość

12140688_1127831457246601_970255677844776564_n

Faktem jest, że nie będziesz podróżował w czasie i zmieniał biegu historii. Nie wykorzystasz szans, które przepadły, nie wymażesz słów, które padły. Ale zastanów się nad jedną rzeczą. Czytając te słowa, właśnie minęły pewne sekundy Twojego życia. Już ich nie odzyskasz, już nie zmienisz tego, że czytałeś ten artykuł. Zmierzam do tego, że zmieniając swoje życie w tym momencie, poprzez podjęcie decyzji o zmianie, na coś lepszego, zmienisz przeszłość. Bo Kiedyś to będzie przeszłość. Masz wpływ tylko na teraźniejszość, na to co robisz dzisiaj w tym momencie. Nie rozpamiętuj tego co było. Wyciągnij z tego lekcję i idź dalej! Podejmując działanie w tym momencie kreujesz swoją przyszłość i będzie ona taka jaką sobie stworzysz. Nie masz wpływu na innych ludzi, na świat zewnętrzny, ale masz wpływ na to co zrobisz ze swoim życiem.

Autor: Łukasz Kafel

Spodobał Ci się artykuł? Chciałbyś dowiedzieć się jak skutecznie zmienić swoje życie? Nie ma sprawy! KLIKNIJ TUTAJ i dowiedz się więcej!


>

Ten post komentowano 6 razy

  1. Chce podjąć decyzję o zmianie. Czy szkolenia na Twojej stronie pozwolą mi zacząć nowe życie i zbudować je takim jakim chce?

    1. Oczywiście Patryk, gdybym sądził inaczej to nawet bym nie zaczynał takiego projektu. Zapraszam Cię do szkoleń online, które mogą pozwolić Ci zmienić swoje życie na lepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.