Dlaczego ludzie w życiu się poddają?

Zastanawiałeś się kiedyś jak to jest, że większość ludzi nie osiąga sukcesu w swoim życiu? I tak naprawdę ludzi, którzy są zwycięzcami oraz których podziwiamy jest znacznie mniej?
Widzisz ja poświęciłem czas na to, aby znaleźć odpowiedź.

1. BRAK MOTYWACJI

lonely-814631_640

Pierwszą rzeczą, na której warto się skupić to motywacja, a w istocie jej brak. Ludzie po prostu nie wytrzymują w swoim postanowieniu, że będą do czegoś dążyć lub że coś osiągną nie z powodu, że brakuje im sił, ale dlatego że brak im odpowiednio wysokiej motywacji.
Bardzo dobrą wiadomością w tym przypadku jest to, że motywację można łatwo znaleźć, możemy ją nabyć sami poprzez uświadomienie sobie czegoś co motywowało nas od samego początku, a o tym zapomnieliśmy.

Mogą nas zmotywować inni ludzie uświadamiając nam sens danego działania oraz sytuacje sprzyjające temu, że motywacja się pojawi. Możemy wyróżnić dwa rodzaje motywacji u człowieka i jest to motywacja wewnętrzna i zewnętrzna. Motywacja wewnętrzna to stan, w którym motywują nas nasze pragnienia i potencjalne emocje jakie możemy odczuwać kiedy osiągniemy nasz cel. Natomiast motywacja zewnętrzna to wszystko to co dodaje nam przysłowiowego „power’a” każdego dnia, może to być muzyka, filmy, obrazy.

Gdyby tylko motywacja odpowiadała za osiąganie celu w naszym życiu to gwarantuje Ci, że mielibyśmy na świecie sto razy więcej milionerów, gwiazd sportu, pisarzy, wielkich muzyków, ludzi sukcesu czy po prostu ludzi szczęśliwych.

2. WYMÓWKI

guinea-pig-755547_640

Znacznie bardziej szkodliwe i doprowadzające do tego, że ludzie w życiu poddają się i rezygnują z marzeń są wymówki. Coś co dobrze znasz Ty i ja. Każdy je ma i niekontrolowane stają się bardzo niebezpieczne na drodze do sukcesu w życiu. To dzięki wymówką ludzie przegrywają swoje życie, przez wymówki tworzą sobie granice tego gdzie mogą dojść i co mogą osiągnąć. Wreszcie to przez wymówki tracisz szansę na najlepsze życie jakie tylko mógłbyś sobie wyobrazić.

Do najpopularniejszych z nich należą „NIE MAM CZASU” oraz „NIE MAM JAK”. Karmienie się wymówkami jest bardzo groźne i nieświadomie właśnie przez nie, możesz zaprzepaścić szansę na spełnienie swoich marzeń!
Jest wspaniałe stare afrykańskie przysłowie, które mówi:

„Jeśli nie masz wroga wewnątrz, żaden zewnętrzny przeciwnik nie może zrobić Ci krzywdy”

3. INNI LUDZIE

weighing-818694_640

W procesie dążenia do celu, ostatnią przeszkodą na drodze do sukcesu będą inni ludzie. Nie wszyscy będą patrzeć na to jak osiągasz wielkie rzeczy i tylko Cię dopingować. Znajdą się i tacy, zwani hejterami, którzy doskonale wiedza jak zmieszać z błotem każdego. To swoiste pijawki, żerujące na wartościowych ludziach. Nie muszę Ci chyba pisać jak sobie z nimi radzić. Jednak jeśli stałoby się tak, że nie wiesz, to prosta rada: Ignoruj oraz wyciągaj pomocną dłoń. Możesz zapytać: O co chodzi z tą dłonią?

Widzisz większość ludzi, która Cię obraża, kłóci się z Tobą, tak na prawdę woła o pomoc, jest im tak źle, że próbują poprosić Cię o to, abyś im pomógł. Jest to niezbyt dobra forma proszenia prawda? Ale pamiętaj, że tak jest i bądź wyrozumiały.

Mam nadzieję, że udało mi się rozjaśnić Ci trochę dlaczego to większość ludzi ma przeciętne życie, a mniejszość posiada większość szczęścia i bogactwa tego świata.

Autor: Łukasz Kafel
Źródło: Na podstawie fragmentu książki "Księga Zwycięzcy"

Ten post komentowano 7 razy

  1. Właśnie ta opinia innych ludzi mi przeszkadza. Fajnie by było jakbys Dodal więcej informacji na ten temat. Artykuł bardzo dobry…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.