Czym różni się bezpieczeństwo finansowe od wolności finansowej?!

Ludzie często mylą pojęcie bezpieczeństwa finansowego i wolności finansowej, dzieje się tak ponieważ w jednym i drugim przypadku mamy do dyspozycji sporo pieniędzy, natomiast to dwie różne rzeczy! Zobacz słowa bezpieczeństwo i wolność są różne. Mało tego są to wręcz przeciwieństwa!
Bezpieczeństwo to często zamknięcie się, nie wychodzenie poza strefę, którą znasz. Wolność, to brak bezpieczeństwa, wychodzenie wszędzie gdzie chcesz poza jakąkolwiek strefę.
Zauważ pieniądze zarabiamy po to, żeby cieszyć się tym, co można za nie kupić. Jednak musimy oszczędzać by te pieniądze mieć.
Żeby w pełni wytłumaczyć Ci czym jest bezpieczeństwo finansowe, zobrazuję Ci to na przykładzie stołu i pieniędzy.
Załóżmy przez chwilę, że zarabiasz 20 tysięcy złotych miesięcznie. Wiem, że może Ci się to wydać abstrakcyjne, ale zarabianie pieniędzy w internecie takich pieniędzy to żaden wyczyn.
Wyobraź sobie, że milion złotych leży na Twoim stole, a Ty każdego dnia bierzesz dowolną ilość z tej kupki i spełniasz swoje zachcianki: kupujesz telefony, samochody, najnowsze gadżety, imprezujesz, pożyczasz itd.,.
Pieniądze ubywają, ale jeśli wydajesz tylko 20 tysięcy miesięcznie, czyli tyle ile zarabiasz to nic się nie dzieje, jest dobrze. Problem pojawia się wtedy, kiedy niestety ale tracisz przepływ pieniężny – czyli nie zarabiasz już 20 tysięcy miesięcznie. Przyjmijmy że tracisz swoje źródło dochodu, może to być utrata pracy, lub utrata jakiegoś biznesu. Na stole leży dalej milion, ale każdego miesiąca wydajesz 20 tysięcy, zatem każdego miesiąca jest o 20 tysięcy mniej.
Czy teraz dzieje się coś złego w Twoim życiu? Oczywiście że nie to że straciłeś pracę, czy biznes nie sprawi, że umrzesz z głodu, jednak ciągle wydajesz pieniądze i  Ci się one kończą. Zatem jesteś bezpieczny finansowo, póki masz pieniądze na stole. – To jest właśnie Bezpieczeństwo Finansowe. Nie zarabiasz, ale nie przymierasz głodem – żyjesz ciągle na tym samym poziomie. By Ci to zobrazować liczbowo:
Masz 1 000 000 złotych. Nie pracujesz więc zarabiasz 0 zł. Przyjmijmy że wydajesz 20 000 złotych miesięcznie. Podzielimy 1 000 000 złotych przez 20 000 zł. Wychodzi nam 50 miesięcy. Na oko jest to nieco ponad 4 lata.
Twoje bezpieczeństwo finansowe w tym przypadku wynosi 4 lata. Po tych 4 latach jeśli nie zaczniesz zarabiać, umrzesz z głodu.
Czym więc jest Wolność Finansowa? Załóżmy, że zamiast tracić pieniądze, które leżą na stole, czyli ten 1 000 000 zł przeznaczyłeś na zakup nieruchomości pod wynajem. Za milion, można poczynić dość dobre inwestycje na rynku nieruchomości, możesz kupić spokojnie w dobrym stanie 4 (2-3 pokojowe mieszkania w wielkim mieście). Natomiast, jeśli chcesz użyć dźwigni finansowej, posiłkując się kredytami z banków, co jest też dobrym pomysłem jak wiesz jak tego używać – możesz kupić ( 8 takich mieszkań) – Zostańmy jednak przy pierwszej wersji, zatem po zakupie  4 mieszkań bez kredytu, masz dodatni przepływ pieniężny na poziomie ok. 10 000 zł. – Jest to Twój dochód pasywny, ponieważ płacą Ci ludzie, którzy mieszkają w tych mieszkaniach –  czyli najemcy.
Załóżmy teraz, że Twoje zachcianki kosztują Cię miesięcznie właśnie te 10000 złotych. Jeśli stracisz pracę, biznes i przestaniesz zarabiać pieniądze, nic się nie zmieni.
Po utracie głównego źródła przychodu zachowując się jak w wariancie pierwszym, masz do dyspozycji jakąś część gotówki która Ci wpływa z nieruchomości. Po utracie głównego źródła przychodu cały czas posiadasz nieruchomości które opłacają Twoi najemcy, oraz dodatni przepływ gotówkowy, który finansuje Twoje życie na przyzwoitym poziomie.
Masz też czas na to, żeby pomyśleć co dalej. Masz też wolność – tak naprawdę nie musisz pracować, żeby funkcjonować – jesteś emerytem/rentierem – i możesz nim być w bardzo młodym wieku.
Naucz się zatem jak najszybciej zarabiać duże pieniądze, a następnie dobrze je inwestować, aby zyskać wolność do końca swojego życia, dla siebie i swojej rodziny. Wszystkiego tego dowiesz się w projekcie MoneyGenius, zatem nie zwlekaj i zacznij już dziś zarabiać pieniądze!

  Chcesz zarabiać pieniądze przez internet? Chcesz osiągnąć Wolność Finansową? – SPRAWDŹ JAK ZACZĄĆ!- KLIKNIJ TUTAJ!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.