Czym jest wymówka?

Nie mam czasu na naukę, nie mam czasu na hobby, nie mam czasu na trening, nie mam czasu na jedzenie itd. Do zrealizowania czego jeszcze nie masz czasu?
Ile razy dziennie słyszysz to powiedzenie? Może sam je często stosujesz? Zauważ jak bardzo ta wymówka jest popularna w dzisiejszym świecie.

1. Niebezpieczeństwo

skull-34133_640

Wymówka, coś co każdy z nas stosuje, niekontrolowane stają się niebezpieczne dla naszych celów. To przez wymówki ludzie tworzą sobie granicę pomiędzy rzeczami osiągalnymi, a niemożliwymi. Spotykasz na ulicy osobę, która proponuje wypełnienie ankiety, znajomy proponuje Ci wieczorem wyjście na kręgle a ty z automatu odpowiadasz “nie mam czasu” czy tak jest rzeczywiście?
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że jest to wymówka, tak naprawdę po to, aby nic nie robić.
Powiedzieć “nie mam czasu” brzmi identycznie jak “nie chce” Czyż nie tak jest?

Wymówki tworzymy po to, by usprawiedliwić swój brak chęci. Mówisz, że nie masz czasu? A może brakuje ci siły i motywacji? Twoje wymówi nie mają sensu, a wszystko, czego potrzebujesz, to więcej determinacji oraz wiary w siebie i swoje możliwości!

2. Jak sobie z tym poradzić?

write-593333_640

Oczywiście, każdy z nas jest zajęty, ale czy nie jesteś w stanie wygospodarować sobie godziny na chociażby trening? Wszystko jest kwestią dobrej organizacji. Masz wystarczająco czasu w ciągu dnia, aby zrobić wszystko, co sobie za pragniesz. Ważne jest, aby znaleźć czas dla czynności, które są dla Ciebie najważniejsze. Czyli najpierw powinieneś ustalić priorytety.

Autor: Łukasz Karkoszka
Źródło: Na podstawie fragmentu książki: Łukasz Kafel- "Księga Zwycięzcy"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.