Czy pieniądze dają szczęście? + [Zaproszenie na Konferencję!]

Biedni nie znoszą bogatych za to, że mają pieniądze. Bogaci patrzą na biednych z politowaniem, dlaczego nie poświęcają czasu na swoją finansową edukację… Podziały klas i wzajemna niechęć tworzy pewne bariery między komunikowaniem się jak i postrzeganiem świata. W tym artykule chcę opowiedzieć Ci o pieniądzach oraz o tym jak postrzegają je w swoim życiu ludzie bogaci jak i biedni. Otrzymasz również niespodziankę!

1.Biedni uważają że pieniądze są złe

despair-513529_1280

Tak się zdarzyło, że to co uważamy za złe i niestosowne staramy się tego unikać. To czysta natura ludzka, która stworzona jest tak , a nie inaczej. Nasz umysł zaprogramowany jest w taki sposób, aby zawsze prowadzić nas do dobrego. Zatem jak to się dzieje, że ludzie popełniają masę błędów i popełniają złe rzeczy? Umysł to jedno, natomiast podświadomość to drugie. Jest ona związana bezpośrednio z przekonaniami, emocjami. Zatem mając błędne przekonania, popełniasz błędy i nie osiągasz sukcesów. Ludzie biedni uważają pieniądze za źródło wszelakiego zła, zatem unikają ich zdobywania. Cóż jest to paradoksalne, gdyż wciąż narzekają na ich brak. Myślenie w kategoriach, że pieniądze są złe i lepiej przeżyć życie na kolanach w biedzie, bo tak jest lepiej i uczciwiej doprowadza ludzi biednych do nienawiści, zazdrości względem bogatych. Sami wyrządzają sobie krzywdę gdyż nie mówią  o pieniądzach, jest to dla nich temat tabu, w życiu ciągle powtarzają że: “Pieniądze szczęścia nie dają!!!” . Usprawiedliwiając tym ich kondycję finansową.

2.Bogaci wiedzą, że pieniądze są im potrzebne

Advantages_of_Dating_a_Rich_Man-

Ludzi bogaci doskonale zdają sobie sprawę z tego, że potrzebują pieniędzy by wieść życie o jakim marzą. Szkolą się, próbują i nie zaprzestają prób w zdobywaniu pieniędzy. Pieniądze są tematem na porządku dziennym, oraz słowa określające instrumenty finansowe, używane są przez nich każdego dnia. Zarabianie jest dla nich pasją, w pewnym sensie realizacją siebie. Nieustanie spotykają się  innymi bogatymi by wymieniać doświadczenie, nie przestają się uczyć i polepszać swojego finansowego IQ. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że: “Pieniądze szczęścia nie dają, ale tylko tym, którzy je posiadają!!!” Są gotowi podać pomocną dłoń każdej osobie, która chce wspiąć się na szczyt, gdyż wiedzą jak bardzo różni się ich życie od życia ludzi biednych.

3. Pieniądze szczęścia nie dają, tylko tym, którzy je mają!

glasses-213156_1280

Pieniądze pozwalają Ci spełniać marzenia. Kupują Ci przede wszystkim czas, który możesz wykorzystać na realizację sowich pasji, zainteresowań, marzeń!  Dają Ci czas dla rodziny, na wychowywanie wspaniałych dzieci, budowanie własnej łódki czy beztroskie życie gdzieś na wyspach Polinezjii Francuskiej. Czy same w sobie dają szczęście? Odpowiedź brzmi nie, ale mogą dać Ci niezapomniany czas i emocje. Powtarzanie w kółko, że: “Pieniądze szczęścia nie dają” i usprawiedliwianie swojego braku zaangażowania i motywacji do nauki o nich doprowadza Cię do momentu, w którym jesteś nieszczęśliwy bo nie masz na nic czasu paradoksalnie żadnych oszczędności, żyjesz z dnia na dzień wiążąc koniec z końcem. Rzadko zdarza się człowiek, który będzie szczęśliwy w szałasie jedząc tylko to co znajdzie, jeśli nie rajcuje Cię takie życie to Pieniądze mogą dać Ci szczęście bo stworzą Ci możliwości do bycia szczęśliwym.

4.Problem który wynika z posiadania dużej ilości pieniędzy + zaproszenie na Konferencję!

Speaker at Business Conference and Presentation. Audience at the conference hall.

Sprawa posiadania dużej ilości pieniędzy też rodzi zupełnie inne wyzwania. Jak pisał Robert Kiyosaki: “W życiu możesz mieć dwa rodzaje problemów, pierwszy z brakiem pieniędzy, drugi z posiadaniem ich. Ty wybierasz, który z nich chcesz mieć” Kiedy posiadasz dużą ilość pieniędzy rodzi się pytanie: Czy misją człowieka jest odpowiedzialne bogacenie się? Uświadamiasz sobie, że musisz świadomie budować swój majątek i jesteś odpowiedzialny za jego utrzymanie. Rodzą się również rozważania na temat tego czy bogacenie jest wpisane w naturę człowieka oraz sens życia po zarobieniu już swojego… Kiedy posiadasz już wszystko czego pragnąłeś, pojawiają się pytania, dużo głębsze, o sens istnienia, o misję, o to co chcesz zostawić po sobie, komu możesz pomóc oraz jak wykorzystać możliwości, którymi zostałeś obdarzony. To zupełnie inny poziom, jeśli zbliżasz się do niego lub kiedyś planujesz na takim być to ważne, aby uczyć się i słuchać ludzi, którzy zadają sobie te pytania, jak i znajdują odpowiedzi. Mam przyjemność zaprosić Cię właśnie do miejsca, w którym odbywać się będą wykłady na temat: Bycia bogatym i szczęśliwym.

Jeśli jesteś  zainteresowany tą tematyką serdecznie Cię zapraszam do odwiedzenia strony wydarzenia, którą znajdziesz w linku poniżej:

http://www.bogatyiszczesliwy.pl/

Tutaj również zamieszczam linka do wydarzenia na Facebooku, gdzie możesz sprawdzić kto już dołączył oraz jakie zainteresowanie budzi ta konferencja:

https://www.facebook.com/events/807300522746915/

Jeśli zdecydujesz się wybrać na to spotkanie i będziesz chciał zakupić bilet, mam dla Ciebie obiecaną niespodziankę! Oferuję Ci -40 %! zniżki na zakup biletu. Wystarczy, że wpiszesz w miejscu kodu rabatowego, treść: successlife

Też tam będę więc dodatkowo będziemy mieli okazję porozmawiać osobiście. Bycie szczęśliwym to umiejętność nie dar, więc warto się jej uczyć. Do zobaczenia na wydarzeniu!

Autor:  Łukasz Kafel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.