Czego nauczyli mnie ludzie, podczas podróży

W tym artykule chcę poruszyć niesamowity temat, który jest kwintesencją podróżowania. Podróżując odkrywasz miejsca, wchodzisz w zupełnie obce środowisko, ale przede wszystkim poznajesz wspaniałych ludzi. Stwierdzenie, że podróże kształcą każdego, nie jest do końca prawdą. Dlaczego? Ponieważ podróże kształcą tylko tych, którzy chcą się kształcić. To przede wszystkim kontakt z  ludźmi sprawia, że odbywasz proces edukacji w podróży.

1.Prostota

video-off

Życie jest proste

Najbardziej wdzięczny i zarazem dumny jestem z tego, że potrafiłem wynieść z doświadczeń innych ludzi naukę o tym, że życie jest proste. Większość skomplikowanych sytuacji wynika z faktu, że to właśnie ludzie je sobie tworzą. Nie jest to nic odkrywczego, że powielając schematy działania innych, otrzymasz to samo. Bardzo ważne, aby powielać schematy ludzi, którzy osiągnęli sukces i nie popełniać błędów, które oni popełnili. Lepiej uczyć się na czyiś błędach. Szczęście jest naokoło nas, poznając sposoby życia innych ludzi, wnioski nasuwają się same. Nie ważne ile posiadasz, ważne jak żyjesz. To co masz lub chcesz mieć uzależnione jest od Twoich wartości. Ani bieda, ani bogactwo nie jest złe, co więcej jest to wybór każdego w jaki sposób żyje. Dostrzeganie piękna świata i tego co nam przynosi nie jest związane z pieniędzmi.

2. Chwytaj chwilę

1450023466127~2

Nie przywiązuj się do miejsc, ani do osób. Ciesz się nimi.

Większość ludzi boi się zobowiązania, przez to że mogą utracić coś bardzo cennego. “Wolność”. Chwytanie chwili i nie zastanawianie się co będzie kiedyś to klucz. Klucz do życia i spełniania wspaniałych marzeń. Każdy z nas jest w ciągłej podróży, całe życie to jedna wielka podróż i nawet gdybyśmy bardzo chcieli,  aby tak nie było to  ciągle będzie coś się w naszym życiu zmieniać. Praca, pasja, ludzie w nim się pojawiający. Najlepszą rzeczą jaką możemy zrobić to się cieszyć tym wszystkim i dawać z siebie jak najwięcej. Nawet jeśli nikt nie wymaga więcej, zawsze wymagaj więcej sam od siebie.( Sandra – dziewczyna poznana w podróży oznajmiła mi, że nie robi zdjęć bo wszystko co ma to wspomnienia w głowie i nie zamierza zapisywać tego nigdzie indziej. Nie traci czasu na robienie zdjęć tylko przeżywa chwilę w 100 procentach!) Pamiętaj również o tym, aby bawić się w życiu, to sztuka po której nauczeniu się nie będziesz potrafił przestać.W życiu nie chodzi o oddechy, ale o chwile, które ten oddech zabierają. Oddziałuj pozytywnie na innych ludzi, a otrzymasz taką samą energię, energię do życia i nie przejmowania się głupotami. Poznając jak największą ilość osób, dajesz sobie szansę na historie, naukę i przede wszystkim zdobycie kontaktów i przyjaźni na całe życie. Dlatego rób to każdego dnia, musisz chwytać chwilę i nie dać się zwariować temu pokręconemu przeciętnemu światu, który znasz ze swojego środowiska!

3. Wierz w marzenia

1453307402971

Świat należy do marzycieli

Marząc o wspaniałym życiu , w którym robisz to co chcesz i żyjesz jak chcesz masz szansę się znaleźć. Potrzebujesz tylko samozaparcia i nieugiętego zapału w dążeniu do niego. Nie marząc już jesteś trupem, który tylko czeka na game over – Po prostu Cię nie ma!  Nie ważne jak irracjonalnie brzmi to dla innych ludzi. Bądź zawsze optymistą bo to pozwala Ci osiągnąć wszystko czego tylko zapragniesz, to optymiści mają moc sprawczą ponieważ jako jedyni ludzie na ziemi potrafią uwierzyć w coś, w co dla realistów było nierealne, a dla pesymistów głupie. Optymizm pomaga Ci wyjść nawet z najgłębszego dołka. Nigdy się nie poddawaj bo właśnie do takich należy ten świat. Daje on wszystko, ale tylko tym, którzy na to zapracują, tym co udowodnią, że są tego warci. W każde marzenie, zanim ktokolwiek uwierzy, Ty musisz zrobić to pierwszy, później będzie już z górki.

Autor: Łukasz Kafel

Chcesz poznać jak zorganizować podróż swoich marzeń, nie mając dużo pieniędzy w kieszeni? TUTAJ znajdziesz na to sposób!

Interesujesz się tematem podróżowania na własną rękę? KLIKNIJ TUTAJ i dowiedz się wszystkiego na ten temat!!!

Ten post komentowano 3 razy

  1. 5Tak to prawda ,wszystko zależy od nas samych.Poznajesz wspaniałych ludzi,wspaniale miejsca i nie możesz uwierzyć że tak prosto można żyć.

  2. Czy zawsze wspanialych? Jedna moja znsjomosc z Kosova jest dyskusyjna. Gosc mi pomogl z rowerem mimo ze ja krzyknelam na niego jak proponowal (bo tam podrywaczy milion) zatrzymal sie przy mojej kolezance, zeby poinformowac ja o tym (ona juz martwila sie, iz mnie dlugo nie ma), potem ‘sie martwil’ czy ok na daldzy h Balkanach bylo, ale… pozniejsze rozmowy… dyskusyjne… Na pewno daly nowa wiedze socjologiczna/antropologiczna. Nie moge o nim powiedziec, ze wspanialy czlowiek, ale w jakims sensie go polubilam. W ogole poznalam go we wciaz zaminowanym lesie – to juz czyn. go niezapomnianym cxlowiekiem z podrozy. Btw, tez spotkalam goscia z Portugalii, ktory nie robi zdjec, ale namowilam go na jedno ze mna i moim rowerem. Poza tym ja zaluje, ze nie zrobilamzdjecia Bosko z Bosni gdzies nie daleko granicy z Serbia koncowki Balkan- odcinek 3panstwa na raz… Albo z Sarajeva wpanialego chlopaka, ktofy zaangazowal sie pomoc w szukaniu hostelu w srodku nocy dziewczynie na rowerze, bo pewne rzeczy w pdwnym stanie sie inaczej odbiera (bylam 140km z czego 70w wietrze, ktory zwiewal, a drugie samotne w nocy w lesie z podjzdem). Bo ja nie uwazam, ze zdjecia psuja delektowanie sie chwila. Ja robie szybko. Nie patrze kadrami, jak mi polecano… Patrzenie pezez pryzmat zrobienia dobrego zdjecia – nie. Fotografowanie, zeby uwiecznic piekna chwile, fajnego czlowieka – tak!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.