Co ma sport do pewności siebie?

Jak wiele sport wnosi do życia człowieka? Jego wkład jest nieoceniony. Osoby, które podejmują niezależnie jaką dziedzinę sportową uczą się niesamowitych umiejętności, które bezpośrednio przekładają się na ich późniejsze sukcesy życiowe. Wiele osób jest ich nieświadoma, sprawdź czy wiedziałeś o tym i Ty.

1. Nauka samodyscypliny

write-593333_640
Po pierwsze uprawianie sportu, wykształca w nas mięsień mentalny, zwany samodyscypliną. Dzięki systematycznym treningom, potrafimy się zmobilizować i wyznaczać kolejne punkty naszego rozwoju. Samodyscyplina odpowiada za determinację w dążeniu do celów, jak i pomaga w trudnych momentach. Każdy przyszły człowiek sukcesu musi się jej nauczyć. Przekłada się ona później na sukcesy w dziedzinie finansów, zdrowotnych na samodoskonaleniu kończywszy. Dzięki samodyscyplinie, również dużo łatwiej przyswajane są umiejętności zarządzania czasem, które sa kluczowe w życiu człowieka, chcącego osiągać ponadprzeciętne wyniki.

 

2. Pokonywanie ograniczeń

landscape-773145_640
Walka pomiędzy Tobą i tylko Tobą. To właśnie funduje Ci uprawianie sportu. Jest w Twojej głowie taki mały człowieczek, który konkuruje z tym wielkim, olbrzymim człowiekiem na zewnątrz. Wygląda to niczym walka Dawida z Goliatem. Niech Cię nie zwiedzie finał opowieści w jednej z mądrych Ksiąg. Podczas ulepszania siebie w jakiejkolwiek dziedzinie sportowej pokonujesz tego małego człowieczka , udowadniasz mu że limity, które są w twojej głowie to tylko iluzja. Uświadamiasz sobie swój potencjał i z każdym treningiem wyciągasz lepsze wyniki. Pozbywasz się ograniczeń, cała ta sytuacja obdarza Cię doświadczeniem, w pokonywaniu innych ograniczeń w różnych sferach  życia. Bezpośrednio to również pomaga Ci w budowaniu Pewności Siebie.

3. Zrozumienie drogi do sukcesu

tlo sh

Zrozumienie jest kluczem do sukcesu

Aby osiągać ponadprzeciętne wyniki, musisz poświecić w cholerę czasu na ulepszanie siebie i swoich umiejętności. Aby osiągnąć sukces w sporcie musisz nie tylko wykształcić wspaniałe umiejętności, ale również ukształtować się mentalnie, aby sukces udźwignąć. Idealnie obrazuje to sytuacja, podczas, której piłkarz posiada wspaniałe umiejętności, zadziwia wszystkich na treningu, a mimo to  przysłowiowo “pali” się w dniu meczu przed publicznością. Cały proces, stawania się coraz lepszym uświadamia Ci drogę do sukcesu. Również dlatego stworzyłem Spartan Hero, który szczegółowo opisany masz w mojej książce “Księga Zwycięzcy” Jest to trening oparty o ćwiczenie tylko i wyłącznie z masą własnego ciała. Uświadamia on doskonale to co opisuję w tym artykule.  Najważniejsza kwestia to fakt, że zrozumienie jest kluczem do sukcesu. Musisz poznać schemat w jaki sposób to się robi, kiedy już poznasz kod sukcesu, będzie on działał przez całe Twoje życie. Im szybciej to zrobisz tym szybciej osiągniesz upragnione cele i będziesz wiódł wymarzone życie.

Autor: Łukasz Kafel

Zainteresował Cię ten temat? TUTAJ znajdziesz przepis na osiągnięcie Pewności Siebie. Nie zwlekaj!!!

Ten post komentowano 2 razy

  1. Bardzo dobry artykuł o sporcie. Rzeczywiście sport wspomaga samorealizacji, ponieważ ćwiczy dyscyplinę, dobre nawyki, chęć wyjścia z domu. Ja z każdej podróży mam wiele zdjęć bo zajmują mniej miejsca. Każda podróż jest inna a ja madrzejsza. Gdyby więcej osób chciało wyjachac choć w krótką podróż, zobaczyliby że świat jestem piękny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.