6 hamujących Cię rzeczy, które usłyszysz od najbliższych

Podczas dążenia do sukcesu, hamuje nas wiele rzeczy, nasze własne ograniczenia, inni ludzie, nasi znajomi i rodzina. Właśnie w tym artykule skupimy się na znajomych i rodzicach, którzy bardzo często hamują nas przed zrobieniem rzeczy, o których marzymy lub podcinają nam skrzydła podczas realizacji naszych celów. Nie jest to artykuł mający na celu zmniejszyć szacunek do rodziców, należy im się on za to, że Cię wychowali i obdarzyli miłością…Wiesz dlaczego Cię hamują? Bo Cię kochają i boją się Ciebie stracić, w przeciwieństwie do pozostałych ludzi, którzy robią to z zawiści… Oto 6 demotywujących zdań, które z pewnością usłyszysz.

woman-737437_1280
1. A po co Ci to?

Pierwsze bardzo hamujące zdanie, mające na celu pozbawić Cię celów i spełnienia w życiu! Po co Ci to? Zajmij się lepiej czymś innym… Zaraz czyli tym co wszyscy? Robiąc to co wszyscy, będziesz miał to co mają wszyscy, czyli nic specjalnego! Co niesamowitego jest w życiu przeciętnych ludzi? Rachunki, kredyty, wakacje raz w roku i ciągłe sprzeczki oraz brak realizacji, zazdrość o to, że sąsiad ma lepsze rzeczy i telewizja przez 7 godzin dziennie… Właśnie po to masz to robić, aby nie być aktorem w tym przeciętnym życiu!

hand-869322_1280
2. Płacą Ci choć za to?

Kolejne zdanie, które ma pozbawić Cię motywacji do tego, aby spełniać swoje marzenia i realizować swoje pasje… Nie ważne czy jest to gra w piłkę, gra na instrumencie, jeżdżenie po świecie czy trening jakiś sztuk walki, a nawet chodzenie na zwykłą siłownię. Czyli co, w życiu chodzi tylko o kasę i nic więcej? Jak to jest do cholery, że jak za coś mi nie płacą to mam tego nie robić? W życiu są rzeczy, które się opłaca i które warto oraz są rzeczy, które się nie opłaca, ale które warto robić, z pewnością są to Twoje pasje i marzenia. Ile kosztuje szczęście, które daje Ci samorealizacja? Nie ma takiej ceny…

urban-438393_640
3. Skończ studia!

Zdanie, które słyszy 90 % młodych ludzi od swoich rodziców! Skończ studia, na pewno dostaniesz wtedy dobrze płatną pracę i będziesz miał zawód – BĘDZIESZ KIMŚ! Może to myślenie było dobre w epoce industrialnej, kiedy na studia szło stosunkowo mało osób i praca, którą dostawaliśmy, była pracą na praktycznie całe życie, gdyż zakład pracy, który nas zatrudniał troszczył się o nas i dbał o nasze życie, aż do śmierci. Dzisiaj żyjemy już w innej epoce, w epoce informacji, a myślenie większości ludzi, wciąż pozostało gdzieś tam w przeszłości. Dzisiaj ważniejsze, niż studia są informacje, które posiadamy, umiejętności miękkie, których na studiach nie uczą! Z błędnego myślenia wynika, że mimo iż wiesz, że studia nie dadzą Ci perspektyw na przyszłość masz je zrobić mimo to, bo będzie papier… Nie o to w tym chodzi. Skoro już wybierasz się na dany kierunek na studia to wiedz, że jeśli Cię nie kręcą od samego początku to zmarnujesz tylko swój czas i lepiej poszukaj innego kierunku lub innych dróg.

man-426985_640
4. Życie nie jest takie proste jak Ci się wydaje!

Nikt nie powiedział, że będzie proste, ale jest stosunkowo łatwe jeśli odpowiedni je planujesz! Z takiego toku rozumowania, że: „Życie nie jest takie proste” można wywnioskować tylko jedno. Że jest to próba stłamszenia Twojego potencjału, abyś nie udowodnił, że można osiągnąć sukces, zaczynając od przysłowiowego zera! Nie dziedziczysz przeciętności, więc nie zatrzymuj się tylko dlatego, ze ktoś uważa że sobie nie poradzisz, nie potrzebujesz niczyjej aprobaty, aby osiągnąć sukces.

back-18713_640
5. W końcu zaczną się z Ciebie śmiać!

Kolejna próba wytrącenia Cię z równowagi i chęć obniżenia Twoich standardów to tworzenie wizji, że wystawiasz się na pośmiewisko… A co ludzie powiedzą? A będą myśleć, że jesteś jakiś nienormalny… A kto do jasnej cholery jest normalny? Co to za słowo? Czy normalny jest ten kto wiąże ledwo koniec z końcem, a może ten co ma miliony na koncie? Czy normalny jest ten kto siedzi całe życie w domu, a może ten co objechał cały świat? Nie ma czegoś takiego jak normalność, każdy definiuje to sobie inaczej… To Ty odpowiadasz za swoje życie, a nie inni ludzie! Będą się śmiać? A niech się śmieją… Wiedz tylko, że najważniejsze jest to, abyś Ty się śmiał i był szczęśliwy, a da Ci to spełnianie marzeń, tak rzeczywiście to nie jest normalne dla przeciętnych ludzi.

money-163502_1280
6. Pieniądze szczęścia nie dają!

Znajdź sobie normalną pracę! Po co brać sobie na głowę tyle spraw? A właśnie po to, żeby w życiu mieć coś więcej, niż tylko pieniądze, żeby w życiu się samorealizować i dzięki większej ilości pieniędzy realizować marzenia! Pieniądze szczęścia nie dają! Tak? A może i nie dają, ale powiedz to gościowi, który będzie chciał od Ciebie pieniądze za prąd, gaz czy za produkty w sklepie, dla niego są ważne! Każdy wybiera sobie życie, czy chce być przeciętny czy osiągnąć sukces, czy chce być biedny czy bogaty. Skoro wierzysz w sukces finansowy, pragniesz finansowej wolności to nie zatrzymuj się w drodze do niej i nie zwracaj uwagi na pierdoły o tym, że pieniądze są złe i najlepiej pokornie gnić w biedzie. To Twoje życie.

Możesz usłyszeć takie słowa od znajomych jak i od rodziców. W przypadku tych pierwszych, robią to po to, abyś nie uświadomił im czasem ich lenistwa i nieudacznictwa życiowego. Najlepiej się od razu pozbądź takich ludzi ze swojego życia bo nigdzie z nimi nie dojdziesz, a tylko będziesz się męczył przejawiając inicjatywy. Co do rodziców, jak już napisałem na wstępie robią to by Cię chronić oraz aby Cię nie stracić. Co należy zrobić? Uświadomić im, że sobie poradzisz i że ich kochasz. Powiedz im, że o nich nie zapomnisz w drodze do swojego sukcesu, a problem powinien się rozwiązać sam. Jeśli się tak nie stanie to odetnij się od toksycznego środowiska, nie ma innej drogi do sukcesu.

Autor: Łukasz Kafel
Źródło: Na podstawie szkolenia "Potężna pewność siebie"


Ten post komentowano 4 razy

  1. Witam super artykuł bardzo motywujący do działania, a przede wszystkim do zmiany stylu życia. Moim marzeniem jest założenie prywatnego gabinetu logopedycznego, ale w głowie mam blokady, że nie dam rady finansowo, że muszę wykształcić córkę, że mi tego już nie trzeba, bo są ważniejsze sprawy, a mam pracę zawodową więc po co sobie jeszcze tym głowę zaprzątać, a to jest moje marzenie jeszcze z młodych lat, a teraz mam 47 🙂 potrzebuję “kopa” na dobry początek i myślę, że znalazłam go tutaj na Twojej stronie, która jest pełna pozytywnej energii. Pozdrawiam Magda

    1. Cześć Magda,
      Marzenia są po to by je spełniać. Nie ma co szukać sobie wymówek i zaprzepaszczać szansy na spełnienie w życiu. Świetnie, że masz pracę, możesz swój biznes rozwijać po godzinach. Nie nakładaj na siebie presji, skrupulatnie planuj, szukaj rozwiązań, zobacz z czym to się je. Nie musisz od razu skakać na głęboką wodę. Jak mawiał Martin Luther King Jr: Nie musisz widzieć całych schodów, wejdź tylko na pierwszy stopień. 🙂

    2. Jeszcze tak na dodanie motywacji to doradzę, żeby nie ograniczać się do jednego gabinetu logopedycznego, wielcy ludzie sukcesu są tacy jacy są bo obrali sobie za cel coś, potocznie nazywanym ”niemożliwym” tylko jak widać były to ograniczenia wymyślone przez społeczność. Zamiast mówić, że chce pani otworzyć prywatny gabinet logopedyczny niech pani powie ”otworze i rozwinę najlepszy gabinet logopedyczny w mieście (albo i sieć takich gabinetów) wybór tylko i wyłącznie zależy od pani. Jak powiedział Arnold Schwarzenegger ”jeśli ustalasz sobie cel to mierz gwiazdy, bo nawet kiedy tam nie dojdziesz to możliwe, że wylądujesz na księżycu”.

  2. Dziękuję za odpowiedź. Jesteś wspaniałym człowiekiem, swoimi artykułami uczysz pozytywnego podejścia do życia 🙂 zabieram się do spełniania swojego marzenia. Tobie życzę sukcesów pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.