3 Sposoby na radzenie sobie z hejterami

Hejt w dzisiejszym świecie i dobie Internetu nie zna granic, nie ma człowieka, który chce, chciał lub będzie chciał coś osiągnąć i nie zostanie obrażony, wyzywany, wyśmiany czy nawet całkowicie zmieszany z błotem… UWAGA: „Świat sukcesu nie jest dla każdego, ale każdy może osiągnąć sukces”. Czy złożyłem źle zdanie? Nic bardziej mylnego, każdy może osiągnąć sukces, ale świat sukcesu – (czyli utrzymanie tego sukcesu przez dłuższy czas), jest dla tych, którzy potrafią w nim wytrzymać!

back-18713_640

1. IGNORUJ

Pierwszym sposobem na radzenie sobie z hejterami to ignorancja. Ignorowanie zaczepek jest niezwykle silną techniką. Poprzez ignorowanie tego typu zachowań względem Ciebie okazujesz opanowanie, silny charakter i wysokie poczucie własnej wartości. Zasada ta dotyczy hejterów w Internecie jak i w życiu rzeczywistym. Nikomu nie musisz imponować, ani niczego udowadniać, z wyjątkiem siebie więc ignoruj jakąkolwiek krytykę!

guinea-pig-755547_640
2. WYOLBRZYMIAJ

Drugi sposób radzenia sobie z hejterami to wyolbrzymienie. Wyolbrzymianie zaczepek jest cwaniackim zachowaniem i stosując je pamiętaj, że możesz wejść w konfrontację z osobą, która Cię obraża, natomiast jeśli czujesz się na siłach możesz typowego hejtera pokonać i zrównać z ziemią, natomiast czy warto? Na to odpowiedź pozostaje tylko i wyłącznie dla Ciebie. Jako przykład wyolbrzymienia na zaczepkę: „Jesteś idiotą” – „Tak masz rację jestem idiotą, w ogóle nie mam pojęcia jak ja jeszcze żyję, muszę mieć w życiu szczęście, bo jeszcze się nie skrzywdziłem albo nie zrobiłem komuś krzywdy, dobrze, że jeszcze nie siedzę w więzieniu lub przed komputerem nie obrażam innych nie mając pojęcia o życiu…”
Wyolbrzymienie ma za cel stwierdzenie, które będzie sprowadzone do absurdu.

partnership-526413_640
3. PODAJ POMOCNĄ DŁOŃ

Najsilniejsza technika – Podanie pomocnej dłoni. Chcę Cię uświadomić, że jeśli ktoś Cię atakuje to nie robi tego, aby wyrządzić ci krzywdę, ale ponieważ woła o pomoc. Jest to niesamowite ponieważ będąc świadomym dlaczego ludzie tak się zachowują, zyskujesz władzę nad sobą w obliczu nawet najbardziej obleśnej krytyki. Ludzie hejtują Cię ponieważ Cię podziwiają za odwagę, wiedzę, wygląd, pozycję w społeczeństwie, pamiętaj o tym. Robią to również z zazdrości, ale przede wszystkim dlatego, że uświadamiasz im, że oni też mogli to osiągnąć, ale byli zbyt leniwi. Zatem kiedy ktoś Cię atakuje, zapytaj go: Jak mogę Ci pomóc? Czy jest coś co mogę dla Ciebie zrobić? Czujesz tę wewnętrzną siłę jaką posiada tego typu odpowiedź na hejt?

Autor: Łukasz Kafel
Źródło: Na podstawie szkolenia "Potężna pewność siebie"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.