3 kroki – Jak przestać bać się porażki?

Porażka, niepowodzenie, opinia innych ludzi i narażenie się na krytykę z ich strony… Jak tu w ogóle próbować czegokolwiek? Jak tu osiągnąć sukces? No właśnie nie da się! Jeśli wciąż boisz się porażki, jeśli wciąż boisz się narazić na utratę autorytetu, stratę znajomych lub po prostu nie chcesz być odrzucony, aby Twoje poczucie własnej wartości nie runęło w gruzach, a co za tym idzie Twoja pewność siebie. Mam dla ciebie smutną wiadomość, doznasz porażki wcześniej czy później, spadnie na Ciebie jak grom jasnego nieba, im szybciej tym lepiej, ale pewnym jest, że jej nie unikniesz, chcąc osiągnąć sukces musisz być na nią przygotowany, oto trzy sposoby na to, aby przestać się jej bać.

1. LEKCJA

note-34670_640

To podstawowa prawda, którą musisz znać, „must know” psychologii sukcesu: „Każda porażka ma w sobie zalążek sukcesu!” Każda porażka to lekcja, z której możesz wynieść doświadczenie, a co za tym idzie osiągnąć sukces próbując jeszcze raz w przyszłości. Nikt na ziemi kto osiągnął wielki sukces nie ustrzegł się porażki, mało tego ludzie sukcesu, wielcy wynalazcy, milionerzy popełniali setki i tysiące błędów, porażka towarzyszyła im przez cały czas i właśnie dlatego odnieśli sukces! Nie pojmuj porażki jako coś złego, wręcz przeciwnie zacznij ją doceniać i poddawaj kontemplacji jej zaistnienie. Przestań krytycznie patrzeć na to co Ci się przydarzyło i zapytaj sam siebie: Czego mogę się z tego nauczyć? Jakie wnioski mogę wysnuć, aby nie popełnić tego błędu w przyszłości? Jak to mi pomoże w dalszej drodze?

2. BŁĄD CHRONI PRZED WIĘKSZYM BŁĘDEM

sky-114446_640

Ludzie kochają narzekać to nie nowość, jest to codzienne zachowanie przeciętnych ludzi. Ty nie jesteś przeciętny, ponieważ czytasz ten artykuł i jesteś członkiem naszej społeczności, przeciętniacy nie czytają takich artykułów. Więc zacznij również pojmować porażkę jak człowiek sukcesu, a nie jak przeciętniak, któremu nic nie wychodzi. Widzisz chodzi o to że każda porażka, jaka Ci się przydarza chroni Cię przed większą porażką. Niech za przykład posłuży Ci sytuacja, w której tracisz tysiąc złotych na nieudanej inwestycji, równie dobrze mogłeś stracić 100 000 złotych! Podobnie jest kiedy ulegasz jakiemuś wypadkowi i łamiesz sobie nogę, być może nie łamiąc sobie nogi mogłeś złamać sobie kark w tej czy zupełnie innej sytuacji w niedalekiej przyszłości! Pamiętaj zawsze mogło być gorzej, więc doceń tą porażkę, która ci się przydarza.

3. CZYSTA STATYSTYKA

board-776688_640

Widzisz niesamowitym faktem potwierdzonym naukowo przez wieloletnie badania jest to, że im więcej porażek Ci się przydarzy tym więcej sukcesów osiągniesz. Im większe porażki ponosisz tym większe sukcesy będziesz osiągał. To czysta statystyka więc nie czekaj z podjęciem działania, bo szkoda życia na ciągłe zastanawianie się. Zastanów się z ilu opresji już wyszedłeś? Stworzyło cię to silniejszym czy nie? Przyniosło więcej dobrego czy złego? Obojętnie co sobie odpowiesz na te pytania fakty mówią same za siebie im szybciej popełnisz błąd tym szybciej osiągniesz sukces. Jedno jest pewne… Popełnisz ten błąd więc nie czekaj i nie zmarnuj go poprzez nie wyciągnięcie z niego lekcji, jeśli to zrobisz następnym razem wygrasz.!

Autor: Łukasz Kafel
Na podstawie szkolenia: "Kowal własnego losu"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.